Wirtualny dom w aplikacji

W aplikacji SmartThings, jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia własnego inteligentnego domu. Istnieje możliwość zapoznania się z jego wirtualnym odpowiednikiem przygotowanym przez Samsunga w celu demonstracji możliwości aplikacji.

Aby wejść do wirtualnego domu, należy w aplikacji rozwinąć lewe menu, i klikając „Sposób użycia”. W tym miejscu mamy dostępne mini-przewodniki na temat tworzenia automatyzacji, scenerii, urządzeń i wiele innych. Klikamy pierwszy z góry kafelek, który krótką instrukcję i ukaże główny panel z wirtualnymi urządzeniami.

Mamy tutaj możliwość wejścia i zapoznania się z funkcjami każdego z urządzeń. Ukazuje nam się panel z konkretnymi możliwościami czujnika.

W wirtualnym domu stworzono cztery przykładowe scenerie. Wykonywające czynności związane ze sprzątaniem w domu, oglądaniem filmu, opuszczeniem domu oraz poranną pobudką.

Zaprogramowano również kilka przykładowych automatyzacji. Pierwsza odpowiada za wykrycie zalania, powiadomi domowników i wyłączy urządzenia. Druga po wykryciu osoby w domu, włączy światło i powiadomi użytkowników. Kolejna po odblokowaniu drzwi, włączy klimatyzator, żarówkę i oczyszczacz powietrza. Następna każdego dnia o 20:00, włącz urządzenia. Ostatnia odpowiada za rozsłoneczniacie pomieszczenia każdego dnia o 7:00 i uruchomienie odkurzacza i klimatyzacji.

Wirtualny dom przede wszystkim ma nam zobrazować możliwości oraz zainspirować w projektowaniu własnego domu. Pomóc w programowaniu własnych automatyzacji i scenerii.

One thought on “Wirtualny dom w aplikacji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s