Przenieś konfigurację SmartThings Classic do nowej aplikacji SmartThings

Nie masz jeszcze nowej aplikacji SmartThings ? Nie martw się, w tym poradniku pomożemy Ci w migracji urządzeń i automatyzacji z aplikacji SmartThings Classic. W ten sposób będziesz na bieżąco z nowym kontem SmartThings i będziesz mógł bezproblemowo korzystać ze swoich inteligentnych urządzeń po zapowiedzianych zamianach ekosystemu.

Pamiętaj !!! Wsparcie SmartThings Classic zakończy się 14 października 2020 r, a nowa aplikacja SmartThings będzie jedynym miejscem do zarządzania ustawieniami inteligentnego domu.

Jak przenieść konfigurację

Chcielibyśmy móc powiedzieć, że istnieje magiczny przycisk do przeniesienia konfiguracji do nowej aplikacji SmartThings; niestety będziesz musiał ręcznie usunąć i ponownie dodać swoje urządzenia i automatyzacje. Nie ma powodu do paniki, to naprawdę proste.

 1. Otwórz aplikację SmartThings Classic na swoim telefonie.
 2. Stuknij opcję Migracji do nowego SmartThings na wyświetlonym banerze u góry ekranu.
 3. Przeczytaj i przeciągnij podpowiedzi na ekranie.
 4. Kliknij Przenieś wszystko teraz . W razie potrzeby rozbrój Smart Home Monitor.
 5. Zaczekaj na zakończenie procesu migracji.
 6. Stuknij Dalej . Po zakończeniu procesu migracji zobaczysz wiadomość z podziękowaniem.
 7. Stuknij opcję Pobierz nowe SmartThings, aby zobaczyć kolejne kroki. Następnie dotknij OK, aby zakończyć migrację.
 8. Po zakończeniu procesu zobaczysz nowy baner w SmartThings Classics z informacją, że migracja się powiodła.

Co tak naprawdę robi proces migracji na moim koncie?

Proces migracji to prosty i bezpieczny sposób przenoszenia ustawień z ustawień konta, procedur, Smart Home Monitor i Smart Locks do nowej aplikacji. Jeśli zdecydujesz się nie przenosić tych ustawień, nadal możesz korzystać z nowej aplikacji.

 • Smart Locks to teraz Smart Lock Guest Access.
 • Procedury są teraz scenami i niestandardowymi automatyzacjami.
 • Smart Home Monitor to teraz SmartThings Home Monitor i obejmuje monitorowanie domu wideo za pomocą kamery SmartThings.

Czym różni się nowa aplikacja SmartThings od SmartThings Classic?

Ciężko pracowaliśmy nad dodaniem ulubionych funkcji ze SmartThings Classic do nowej aplikacji SmartThings. Obsługuje nowoczesny interfejs, więcej urządzeń działa ze SmartThings oraz niestandardowe automatyzacje. Łącząc usługi IoT firmy Samsung i SmartThings, zapewniamy, że wszystkie ulubione funkcje są dostępne w nowej aplikacji.    

Czy po migracji mogę nadal korzystać z aplikacji SmartThings Classic?

Po migracji będziesz mógł edytować i kontrolować niektóre z istniejących ustawień klasycznych w nowej aplikacji SmartThings. Niektóre funkcje aplikacji SmartThings Classic nie będą już dostępne:

 • Tworzenie nowych procedur w SmartThings Classic
 • Edytowanie lub przeglądanie starych procedur w SmartThings Classic 
 • Dodawanie, przeglądanie lub zarządzanie Lock Code Manager w SmartThings Classic
 • Dodawanie, przeglądanie lub zarządzanie Smart Home Monitor w SmartThings Classic

Nadal będziesz mógł sterować urządzeniami w aplikacji SmartThings Classic. Pracujemy nad tym, aby zaoferować Ci pełne doświadczenie inteligentnego domu w jednej aplikacji. 

Gdzie jest moja ulubiona funkcja w nowej aplikacji?

Większość funkcji, w tym Twoje urządzenia i SmartApps, jest już synchronizowana w obu aplikacjach – wystarczy zalogować się na swoje konto Samsung. Kilka innych funkcji działa nieco inaczej w nowej aplikacji SmartThings.

Oto kilka rzeczy, które się zmieniły:

 • Urządzenia i pokoje:  łatwy dostęp do urządzeń z pulpitu nawigacyjnego. Możesz wybrać zgrupowane urządzenia w pokoje i ulubione, aby pojawiły się na pulpicie nawigacyjnym. Możesz grupować światła lub kamery, aby sterować nimi wszystkimi jednocześnie.
 • Automatyzacje i sceny:  SmartApps, procedury i sceny w wersji klasycznej są teraz pogrupowane w automatyzacje i sceny. Nowy kreator Custom Automation umożliwia tworzenie unikalnych i złożonych automatyzacji bez przewijania SmartApps. Jak uruchomić automatyzacje i sceny dowiesz się stąd.
 • Samsung Experience:  Głęboka integracja w nowej aplikacji umożliwia sterowanie telewizorami i urządzeniami AGD Samsung, SmartThings WiFi i innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi z poziomu jednej aplikacji. Nie możesz znaleźć pilota do telewizora? Po prostu użyj aplikacji SmartThings. (Nie wszystkie funkcje są dostępne we wszystkich modelach).

Dlaczego powinienem przejść na nową aplikację SmartThings?

Nowa aplikacja SmartThings oferuje większość tych samych funkcji co Classic z nowym i ulepszonym interfejsem, a także potężnymi niestandardowymi automatyzacjami, ogromnym ekosystemem urządzeń i wieloma innymi!

Nie dokonałem jeszcze aktualizacji do konta Samsung! Czy nie mogę korzystać z nowej aplikacji?

Po uaktualnieniu do konta Samsung wszystkie Twoje urządzenia zaczną pojawiać się w nowej aplikacji.  Jeśli jeszcze nie dokonałeś zmiany, możesz to zrobić podczas aktualizacji procedur, Smart Home Monitor i Smart Locks do nowej aplikacji. W aplikacji SmartThings Classic dotknij banera migracji, a przed rozpoczęciem zostaniesz przekierowany do aktualizacji konta Samsung. Aby korzystać z nowej aplikacji SmartThings, musisz dokonać aktualizacji do konta Samsung.

Zbudowałem własne integracje urządzeń, automatyzacje lub jedno i drugie. Czy wszystkie moje dostosowania będą działać w nowej aplikacji?

Większość niestandardowych integracji będzie nadal działać w nowej aplikacji SmartThings.  Jeśli zauważysz, że jedno z niestandardowych urządzeń nie działa, sprawdź nasz nowy obszar roboczy programisty, aby uzyskać więcej informacji na temat niestandardowego interfejsu użytkownika.

Tutaj znajdziesz również odpowiedzi na inne ważne pytania.

Źródła: Samsung, FAQ

3 myśli w temacie “Przenieś konfigurację SmartThings Classic do nowej aplikacji SmartThings

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s