SmartThings już dostępny na Android Auto

Podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, firma Samsung wraz z Google ogłosiła, że ​​SmartThings będzie współpracować z Android Auto. Nowa integracja SmartThings otwiera nowe możliwości kontrolowania inteligentnego domu z poziomu pulpitu nawigacyjnego w samochodzie. Aktualizacja już trafiła na nasze telefony.

Integracja umożliwia dostęp do wszystkich urządzeń, jakie możesz mieć w świecie SmartThings za pośrednictwem Android Auto, dzięki czemu możemy dotknąć ekranu, i sterować inteligentnym domem. Przykładowo, będzie można uruchamiać sceny, wyłączyć światła w pokoju lub zamknąć drzwi, będąc już w samochodzie, jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej lub wracając do domu, będzie można ustawić odpowiednią temperaturę termostatu.

Dodatkowo SmartThings będzie w stanie używać funkcji takich jak geolokalizacja, aby wyświetlać podpowiedzi w samochodzie. I tym samym uruchamiać sceny, takie jak przygotowanie domu na nasz powrót.

Samsung mówił również, że w przyszłości planuje integrację z większą liczbą samochodów, co pozwoli kontrolować kompatybilne samochody w aplikacji SmartThings. Dzięki temu można uzyskać informacje zwrotne, takie jak poziom naładowania aut elektrycznych, a także umożliwić wstępne przygotowanie samochodu przed wyjściem z domu. Dzięki aplikacji SmartThings zaprezentowano uruchamianie lub wyłączanie silników kompatybilnych pojazdów, a także sterowanie ogrzewaniem lub klimatyzacją, zanim wejdziemy do samochodu. Funkcja pojawi się co najmniej w trzecim kwartale 2021 roku.

Uruchomienie panelu nawigacyjnego w Android Auto

1. Połącz smartfon z systemem samochodowym za pomocą kabla USB. W niektórych samochodach możliwe jest korzystanie z łączenia bezprzewodowego.

2. Naciśnij SmartThings na ekranie w samochodzie.

3. Aby pomóc Ci w skupieniu uwagi na drodze, system pozwala obsługiwać tylko jedną główną akcję na każdym urządzeniu. Jeśli w urządzeniu nie ma głównej akcji, będzie można sprawdzić status.

4. Możesz wybrać do 6 urządzeń, scen lub usług, które będą pokazywane w systemie samochodowym.

5. W samochodzie będziesz otrzymywać tylko pilne powiadomienia z aplikacji SmartThings. Możesz to zmienić w Ustawieniach na wyświetlaczu w samochodzie.
– Powiadomienia o zabezpieczeniach: SmartThings Home Monitor
– Powiadomienia ogólne: „Welcome cooling”, „Welcome care”, sceny i powiadomienia dotyczące przednich drzwi

6. Możesz odbierać powiadomienia umożliwiające włączanie sceny z samochodu, kiedy wracasz do domu lub z niego wychodzisz. Aby to zrobić, wybierz sceny do uruchomienia, przechodząc do menu SmartThings > Ustawienia > Android Auto > Powiadomienie dotyczące sceny.

Personalizacja panelu nawigacyjnego Android Auto

Na panelu nawigacyjnym możemy umieścić maksymalnie 6 urządzeń, scen lub usług, które będą pokazywane w systemie samochodowym. W tym celu należy przejść do lewego menu w aplikacji SmartThings >> Ustawienia >> Android Auto. Klikamy „Wybierz elementy”, wybieramy z pośród wszystkich SmartApp, scen i urządzeń, maksymalnie 6 elementów. Wybór zatwierdzamy, klikając „Gotowe” na dole ekranu.

Ustawienie uruchamiania scen po przybyciu lub opuszczeniu domu

Dodatkowo mamy opcję wyboru powiadomień, które będą umożliwiać włączanie sceny z samochodu, kiedy wracasz do domu lub opuszczasz dom. Możemy wybrać tylko jedną taką scenę dla obu możliwości. Aby to zrobić, wybierz sceny do uruchomienia, przechodząc do lewego menu >> Ustawienia >> Android Auto >> Powiadomienie dotyczące sceny.

5 myśli w temacie “SmartThings już dostępny na Android Auto

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s