Samsung SmartThings dołącza do protokołu Thread

Samsung SmartThings, wiodąca technologia umożliwiająca smart życie i napędzająca przyszłość Internetu rzeczy, ogłasza dziś, że SmartThings dołączył do zarządu Thread Group. SmartThings dołączy do sojuszu branżowego zajmującego się konwergencją IoT, kwestiami bezpieczeństwa, śladem energetycznym i wyzwaniami architektonicznymi w warstwie sieciowej.

„Jako wieloletni członek Thread Group i wiodący sponsor inicjatywy Matter, która wykorzystuje technologię Thread, cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą rolę lidera i głębiej wnosić wiedzę techniczną i marketingową, aby pomóc przyspieszyć przyjęcie firmy Thread na rynku” – powiedział Mark Tekippe, przedstawiciel zarządu i dyrektor ds. produktu w SmartThings.

Thread to oparty na protokole IP standard łączności siatkowej o niskim poborze mocy, który ma stać się wybranym protokołem sieciowym, za pośrednictwem którego będą komunikować się urządzenia nowego Internetu rzeczy. Jako jedna z najbardziej wszechstronnych platform, SmartThings zobowiązuje się do oferowania klientom największych opcji łączności, umożliwiając im bezproblemową integrację nowych urządzeń z ich domami.

W tej nowej roli na poziomie sponsora, SmartThings wniesie wieloletnie doświadczenie i historyczną wiedzę na temat przestrzeni IoT, dążąc do stworzenia większej liczby możliwości dla użytkowników i zapewnienia bardziej responsywnego, bezproblemowego połączonego życia. Razem z Thread Group, SmartThings może kontynuować dalszą współpracę poza tytanami branży i przyczynić się do rozwoju technologii IoT jako całości.

„Cieszymy się, że możemy powitać SmartThings w naszym zarządzie w tak przełomowym czasie dla inteligentnego domu IoT” – powiedział Vividh Siddha, prezes Thread Group. „Nastąpiła radykalna zmiana w preferencjach życiowych ludzi, a głęboka wiedza SmartThings na temat funkcji i integracji, których poszukują dzisiejsi konsumenci, będzie nieoceniona dla Thread, ponieważ nadal będziemy tworzyć na nowo doświadczenia z podłączonym domem”.

SmartThings dołącza do Apple, Google/Nest, NXP, OSRAM, Somfy, Lutron, Nordic Semiconductor, Qualcomm, Siemens, Silicon Labs i Yale w Radzie Dyrektorów Thread Group. 

Kilka słów o stowarzyszeniu Thread

Utworzona w 2013 roku organizacja non-profit Thread Group koncentruje się na uczynieniu z Thread podstawy internetu rzeczy w domach i budynkach komercyjnych. Zbudowany w oparciu o otwarte standardy, Thread to protokół sieci bezprzewodowej o niskim poborze mocy, który umożliwia bezpośrednią, kompleksową, bezpieczną i skalowalną łączność między urządzeniami IoT, urządzeniami mobilnymi i Internetem. A ponieważ Thread jest oparty na protokole IP, bezproblemowo integruje się z wieloma środowiskami, aplikacjami, urządzeniami i chmurami. The Thread Group zapewnia rygorystyczny program certyfikacji, aby zapewnić interoperacyjność urządzeń i pozytywne wrażenia użytkownika. Thread jest wspierany przez wiodące w branży firmy, w tym Apple, Google/Nest, Lutron, Nordic Semiconductors, NXP Semiconductors, OSRAM, Qualcomm, Siemens, Silicon Labs, Somfy i Yale Security.

Źródło: Thread Group Press Releases

9 myśli w temacie “Samsung SmartThings dołącza do protokołu Thread

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s