Aeotec przejmuje produkcję urządzeń z logo SmartThings

Samsung porzuca produkcję sprzętu do inteligentnego domu. SmartThings ma się skupić tylko na oprogramowaniu ekosystemu, produkcję sprzętu spod ich logo, przejmuje Aeotec.

10 grudnia 2020 roku, grupa Aeotec, uznany lider w projektowaniu i rozwoju urządzeń inteligentnego domu, ogłosiła rozszerzenie swojego innowacyjnego portfolio produktów dzięki umowie z SmartThings. Wisienką na torcie była oficjalna globalna premiera nowego Aeotec Smart Home Hub, który bezproblemowo łączy urządzenia w wieloplatformowym ekosystemem SmartThings.

Oprócz Smart Home Hub, Aeotec przedstawi kilka produktów „Works with SmartThings”, które są dobrze znane fanom platformy SmartThings, w tym nowy czujnik ruchu, czujnik uniwersalny, czujnik wycieku wody, przycisk i Aeotec 360 Cam. Są to dobrze znane nam sprzęty od Samsunga. Dodatkowe produkty są w trakcie opracowywania, a zapowiedzi będą wkrótce. Te nowe produkty oparte na Zigbee i Wi-Fi stanowią kolejny kamień milowy w ponad 14-letnim doświadczeniu firmy Aeotec w zakresie inżynierii i projektowania produktów IoT, uzupełniając już niezrównaną linię inteligentnych urządzeń domowych opartych na technologii Z-Wave. Dołączają do gamy 18 istniejących urządzeń Aeotec, które są już kompatybilne z platformą SmartThings.

Listę kompatybilnych produktów znajdziecie tutaj.

Aeotec jest partnerem SmartThings od momentu powstania tej ostatniej w 2013 roku. Rozwijaliśmy się razem z nimi, współpracowaliśmy z nimi w zakresie możliwości na całym świecie i obserwowaliśmy, jak SmartThings staje się dominującym graczem w przestrzeni inteligentnego domu. Nasi klienci od dawna polegają na SmartThings, aby zrealizować swoją osobistą wizję własnego zautomatyzowanego domu. Cały zespół Aeotec Group, wraz z naszymi partnerami, nie mógł być bardziej podekscytowany, mogąc pogłębić naszą współpracę ze SmartThings i rozszerzyć naszą ofertę produktów dla konsumentów, którzy zaufali zarówno Aeotec, jak i SmartThings.

– powiedział Daniel P. Dykes, Prezes Aeotec Group.

SmartThings dociera do ponad 62 milionów aktywnych użytkowników w 200 krajach, łącząc technologię Connected Living w ponad 5000 urządzeń, w tym telefony komórkowe, telewizory, RTV, AGD i wiele więcej.

Nowe produkty są już dostępne w sprzedaży dla klientów biznesowych, a dostawy osiągną pełną wydajność w pierwszym kwartale 2021 roku. W Europie nowa gama produktów będzie dystrybuowana przez Z-Wave Europe, w Australii, przez Aeotec Australasia oraz w Ameryce Północnej przez Aeotec Americas.

Źródło: Aeotec

4 myśli w temacie “Aeotec przejmuje produkcję urządzeń z logo SmartThings

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s