Aplikacja Xbox jest już dostępna na telewizory Samsung z 2021 roku

Samsung konsekwentnie rozszerza swoją bogatą ofertę aplikacji, nie zapominając o graczach. Od teraz także na telewizorach Samsung z 2021 roku można już zainstalować aplikację Xbox, która daje dostęp do setek gier w wysokiej jakości.

1 lipca 2022 roku wystartowała nowa platforma Gaming Hub, dostępna jest na telewizorach Smart TV firmy Samsung, która zapewnia użytkownikom streaming gier bez potrzeby korzystania z konsoli lub komputera. Niestety „centrum gier” dostępne jest tylko w wybranych krajach na chwilę obecną, brak na liście Polski. Na szczęście jedna z nowych aplikacji jest dostępna dla polskich użytkowników, a mianowicie aplikacja Xbox. Od dzisiaj mogą z niej skorzystać również użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV z 2021 roku.

Gaming to szeroka gałąź rozrywki, z której jeszcze do niedawna mogli korzystać głównie posiadacze konsol. Teraz znane wszystkim gry stają się coraz przystępniejsze. A wszystko za sprawą gier w chmurze, do których konsole nie są już potrzebne.

Jednym z przykładów takich rozwiązań jest aplikacja Xbox na Samsung Smart TV. Dzięki niej można korzystać z setek gier z biblioteki Xbox Game Pass, które są strumieniowane od razu na ekran telewizora. Wystarczy dostęp do Internetu, wykupiony abonament Xbox Game Pass Ultimate oraz kompatybilny kontroler od Xbox czy PlayStation lub inne, wykorzystujące Bluetooth. Teraz z gier w chmurze mogą korzystać także użytkownicy telewizorów Samsung z 2021. Aplikacja Xbox powinna pojawić się w sklepie z aplikacjami. Jeśli nie jest widoczna oznacza to, że urządzenie nie posiada jeszcze najnowszej wersji systemu.

Jeszcze więcej streamingu gier

Xbox to jednak nie jedyna nowość, która ucieszy zapalonych graczy w tym roku. Dzięki dostępności GeForce NOW[1], będzie można streamować gry PC w natywnej rozdzielczości do 4K i 60 klatkach na sekundę na telewizory Samsung z 2022 i 2021 r. Bez konieczności pobrania plików, ich instalacji, łatek czy aktualizacji.

W tym roku do aplikacji do gry w chmurze dołączy także usługa płatnej subskrypcji Blacknut Cloud Gaming. To katalog ponad 500 gier premium na komputery PC i konsole. Stanowi największy nieograniczony dostęp do gier na ekranach telewizorów. Blacknut będzie posiadał funkcję „kliknij i graj”, pozwalając maksymalnie pięciu graczom grać jednocześnie na dowolnym kompatybilnym smartfonie, komputerze lub Smart TV.

Specjalne udogodnienia dla graczy zostały zaprezentowane także podczas targów CES 2023 w Las Vegas. Wśród nich w najnowszych modelach telewizorów warto wymienić chociażby Panel Gracza 3.0 z udostępnianiem minimap (MiniMap Sharing[2]), co pozwala szybko zobaczyć minimapę swojej gry na dowolnym wyświetlaczu oraz wirtualny punkt celowania (Virtual Aim Point), dzięki któremu gracze uzyskają wyraźniejszy celownik w dowolnej grze, co pozwoli im działać z jeszcze większą precyzją.

Płynność i pełna kontrola

Aby cieszyć się z nieograniczonej rozrywki strumieniowania gier w chmurze, niezbędny będzie telewizor, który pozwoli skutecznie zbudować przewagę nad przeciwnikiem. Tak jak QN91B, czyli przedstawiciel rodziny Neo QLED 2022. Charakteryzuje się realistycznym, pełnym szczegółów obrazem, który jest zasługą technologii Quantum Mini LED. Pozwoli ona zachwycać się wyrazistymi detalami zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Oprócz świetnej jakości obrazu QN91B oferuje także cały szereg udogodnień graczy. Zawansowany Upłynniacz Ruchu Pro[3] pozwoli doświadczać niezwykle ostrego obrazu i jeszcze bardziej przeżywać każdą rozgrywkę – zarówno jako dopingujący, jak i uczestnik gry. Z kolei funkcja FreeSync Premium Pro odpowiada za zwiększoną płynności animacji, a także redukcję ścinania klatek i zniwelowanie szarpania obrazu.

Wartym uwagi rozwiązaniem jest także tryb Multi View, dzięki któremu będziemy mogli doskonalić nasze gamingowe umiejętności. Funkcja pozwala na podział ekranu na dwie części, z jednej strony wyświetlając ekran rozgrywki, a z drugiej – przykładowo filmy instruktażowe, które ułatwią przejście trudniejszego fragmentu gry.

Jak odnaleźć aplikację Xbox na telewizorach Samsung ?

Dostęp do aplikacji Xbox jest dość utrudniony, poprzez brak dedykowanej sekcji Gaming Hub w menu telewizora. Aby znaleźć aplikację musimy wejść do sklepu Apps i wybrać ją z dostępnych bądź wyszukać aplikację za pomocą wyszukiwarki. Niestety nie ma możliwości przypięcia aplikacji do paska, dostępne jest to tylko w niedostępnym u nas sekcji menu. Tym samym aby uruchomić za każdym razem aplikację musimy wejść w sklep Apps i z tego poziomu uruchomić aplikację Xbox.

Xbox Cloud Gaming na telewizorach wymaga aktywnej subskrypcji Game Pass Ultimate oraz kontrolera z obsługą Bluetooth (aby zagrać w Fortnite abonament nie jest wymagany). Gry strumieniowane są w rozdzielczości 1080p i w 60 kl./s (na ten moment bez wsparcia HDR i Dolby Atmos). Wymagana jest prędkość łącza na poziomie 20 Mbps lub wyższa.

Aplikacja dostępna jest między innymi na telewizorze Samsung SmartTV QE55QN91BA – zapraszamy do zapoznania się z jego recenzją.

  • [1] Wymagania dot. subskrypcji premium GeForce NOW mogą się różnić w zależności od kraju.
  • [2] Funkcja MiniMap Sharing zostanie udostępniona w ramach aktualizacji oprogramowania w pierwszej połowie 2023 roku.
  • [3] Modele 55″-85″ posiadają Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+.

Źródło: Samsung Newsroom PL

One thought on “Aplikacja Xbox jest już dostępna na telewizory Samsung z 2021 roku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s