SONOFF Wi-Fi Smart RGB LED Bulb – kolorowa żarówka ekosystemu eWeLink

Światło towarzyszy nam przy najbardziej zwyczajnych czynnościach takich, jak jedzenie posiłków czy czytanie gazety, oraz przy specjalnych okazjach takich, jak romantyczna kolacja czy prywatka ze znajomymi. Inteligentna żarówka daje możliwość sterowania przyciemnieniem, barwą światła oraz kolorem. Tym samym zapewniając idealną atmosferę przy każdej okazji i czyniąc ją od teraz niezapomnianą. Dzisiaj mamy przyjemność zrecenzować kolorową żarówkę w kształcie klasycznej świeczki SONOFF Wi-Fi Smart RGB LED Bulb z numerem LBS B05-B-A60 z gwintem E27.

Wyposaż światło i 16 milionów kolorów, aby natychmiast wzmocnić atmosferę swojej przestrzeni przy różnych okazjach dzięki inteligentnemu sterowaniu, dzięki czemu poczujesz się zrelaksowany i pełen energii.

Łącząc tradycyjną żarówkę z technologią smart LED, żarówka 9W emituje 806lm, co odpowiada żarówce 60W, zmniejszając zużycie energii i oszczędzając do 90% na rachunku.

Opis

Żarówka SONOFF Wi-Fi Smart RGB LED Bulb z numerem seryjnym LBS B05-B-A60 pozwala na pełną możliwość sterowania światłem z palety kolorów RGB, zmienną barwę światła z ciepłej od 2700K na zimną do 6500K i możliwość ściemniania 0 – 100%. Wytwarza strumień światła sięgający 806 lumenów, jest to odpowiednik 60 W tradycyjnej żarówki. Żywotność to około 10000 godzin, posiada nową klasę energetyczną G, co przekłada się na starą A+. Żarówka komunikuje się za pomocą protokołu Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n, 2.4GHz), więc nie jest bezpośrednio połączona z centralą, lecz poprzez serwer. Posiada klasyczne wymiary 11,8 cm wysokości i 6 cm średnicy, co odpowiada rozmiarowi A60. Do stosowania tylko w pomieszczeniach w temperaturze 0°C~40°C i wilgotności 10% ~ 90%. Zasilanie to 200-240V~, 50/60Hz, pobór mocy 9 W.

Sposób użycia: Po wkręceniu żarówki i dodaniu do systemu, możemy nią sterować. Tutaj niestety pojawia się minus tego rozwiązania, nie można wyłączyć włącznika ściennego od danego żyrandola. Odłączając źródło prądu nie mamy już możliwości sterowania. Pozostaje nam pozostawienie włącznika świetlnego w ciągłej pozycji włączonej. Na szczęście mamy inne możliwości sterowania np. poprzez aplikację (ręcznie, procedury czy sceny) oraz fizycznie poprzez np. przycisk czy pilot.

 • Plusy
  • Długotrwała żywotność
  • Prosty montaż
  • Cena
 • Minusy
  • Przetwarzanie w chmurze, wymagane połączenie internetowe
  • Ciągłe podłączenie do źródła prądu (włączony kontakt bądź lampa)

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy możliwość włączenia/wyłączenia żarówki SONOFF, możliwość ustawienia minutnika. Poniżej posiadamy możliwość ustawienia dowolnego koloru z palety barw RGB, jak i pięć ostatnio używanych kolorów oraz sześć sugestii. Kolejna belka umożliwia ustawienie temperatury światła w zakresie 2200 K – 9000 K, choć realnie jest to 2700-6500 K, jest to błąd aplikacji. Ostatnia opcja pozwala na ustawienie ściemniacza od 1 do 100%. Pod ściemniaczem posiadamy również pięć kół, będących przyciskami ustawiającymi ściemniacz na kolejno od lewej 10%, 30%, 50%, 70% oraz 90% jasności. Na dole znajdziemy sekcję panel „Procedury” (dawniej „Automatyzacje„) znajdziemy tutaj szybkie procedury: włączenia i wyłączenia urządzenia o danej porze dnia oraz listę procedur gdzie używane jest urządzenie. Panel „Historii” nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań żarówki. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji, pokoju oraz możliwość dodania do panelu „Ulubione”.

Poprzez zastosowanie protokołu komunikacji Wi-Fi żarówka SONOFF komunikuje się z ekosystemem SmartThings za pomocą serwera, czyli wykonuje przetwarzanie poleceń w chmurze, z tego też tytułu przy utracie połączenia z Internetem, nie jest możliwe wykonywanie polecań, aktualizowanie stanu przełącznika, jak i zaprogramowanych zadań np. automatyzacji.

Tworzenie procedur (dawniej automatyzacje) „Jeśli … to Wtedy” musimy podzielić na dwa etapy, ponieważ znacznie różnią się dostępne opcje, jeśli inicjujemy warunek „Jeśli”. W pierwszej możliwości „Jeśli” urządzenie pozwala na wybranie opcji „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Poniżej mamy wartość ściemniacza i temperatury kolorów z zakresu 2200 – 9000 K. Możemy ustawić zakres wartości. Choć wiemy, że żarówka pozwala na zakres 2700 – 6500 K. Dodatkowo posiadamy opcję jak długo zachowany powinien być stan przed uruchomieniem automatyzacji oraz czy ma być to warunek wstępny. W drugiej możliwości „Wtedy”, świeczka pozwala na dużo więcej, mamy pełną możliwość tworzenia opcji przydatnych w programowaniu już np. scenerii. Mamy ponownie opcje „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Ustawienie jednego z kolorów, jasności żarówki z zakresu 0 – 100%, bądź temperatury barwy z zakresu 2200 – 9000 K, w tym zakresu. Ponownie przypadek, że w rzeczywistości żarówka pozwala na zakres 2700 – 6500 K. Akcję uruchomienia lampy możemy opóźnić o dowolny czas, jak i wyłączyć ją automatycznie po ustalonym czasie.

Instalacja

Na początku podłączamy żarówkę do zasilania. Pełną instrukcję integracji ekosystemów przedstawiamy tutaj. Zanim przejdziemy do instalowania jej musimy pobrać aplikację eWeLink z Google Store bądź AppStore, musimy posiadać smartfon z systemem Android 4.4 lub nowszym, iOS 11 lub nowszym. Po zainstalowaniu aplikacji możemy przejść do dodania żarówki do aplikacji eWeLink. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeniu o akceptację warunków korzystania oraz utworzenie konta. Klikamy Utwórz nowe konto, podajemy mail oraz hasło. Przechodzimy do dodania urządzenia, klikamy u dołu ekranu plusa ( + ), następnie Szybkie sparowanie i Dodaj jedno urządzenie. Musimy teraz połączyć się po Wi-Fi z żarówką. Pamiętajmy, że wspierana jest tylko sieć 2.4GHz, wybieramy sieć i podajemy do niej hasło. Nastąpi wyszukiwanie urządzenia, rejestracja i połączenie. Po pozytywnym połączeniu pojawi się komunikat, w tym momencie możemy zmienić nazwę żarówki oraz dodać do jednego z pokoi. Kończymy proces dodawania, klikając Gotowe. Żarówka pojawi się w panelu głównym aplikacji eWeLink.

Jeśli posiadamy już zainstalowaną żarówkę w aplikacji producenta. Przechodzimy do aplikacji SmartThings, na ekranie głównym, klikamy przycisk dodania ( + ), następnie Dodaj urządzenie, przesuwamy w dół do sekcji marek Wybór z listy urządzeń i sortuj Według marki, wybieramy markę eWeLink. Następnie typ urządzenia, w naszym wypadku Oświetlenie. Następnie wybieramy centralę oraz pokój w jakim ma się zaleźć żarówka. Po czym zostaniemy przeniesieni na stronę internetową eWeLink, gdzie logujemy się na konto utworzone w smarthome eWeLink. Zostaniemy poinformowani o udanym połączeniu z ekosystemem SmartThings. Zamykamy iksem w lewym górnym rogu stronę internetową i po chwili pokaże nam się lista wszystkich urządzeń z aplikacji eWeLink. Klikamy Gotowe, znalezione urządzenia pojawią się w wybranym pokoju. Jeśli tak się nie stało, w ustawieniach urządzenia w każdej chwili możemy wybrać pokój.

Usunięcie z ekosystemu SmartThings

Aby usunąć żarówkę z ekosystemu SmartThings, należy wejść w główny ekran urządzenia. Kliknąć Więcej opcji ( ⋮ ) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Edytuj. W panelu edycji, wybieramy Usuń urządzenie. Następnie potwierdzamy operację, stukając Usuń. Pamiętaj, że usunięcie z aplikacji skutkuje również wyczyszczeniem urządzenia z wszelkich przypisanych procedur i scenerii. Należy pamiętać, aby usunąć żarówkę również z aplikacji eWeLink, ponieważ zostanie ono wykryte ponownie.

Aby usunąć urządzenie SONOFF z ekosystemu SmartThings, musimy odłączyć usługę sieciową eWeLink z aplikacji SmartThings. Uwaga usunięte zostaną również wszystkie inne urządzenia będące w aplikacji eWeLink.

 1. Na ekranie głównym wybierz Menu (☰)
 2. Stuknij Koło zębate i wybierz Usługi sieciowe
 3. Wybierz Więcej opcji ( ⋮ ) i wybierz Usuń
 4. Stuknij Minus (-) obok usługi
 5. Wybierz Usuń, aby potwierdzić.

Usunięcie z aplikacji eWeLink

Aby uniknąć ponownego wyszukania urządzenia przez aplikację SmartThings, należy również usunąć urządzenie z aplikacji eWeLink. W tym celu wybieramy żarówkę w aplikacji eWeLink, klikamy w górnym prawym rogu opcje ( … ) i po przesunięciu dół, wybieramy Usuń urządzenie i akceptujemy klikając Potwierdź.

Gdzie zakupić ?

SONOFF Wi-Fi Smart RGB LED Bulb (LBS B05-B-A60) dostępny jest w polskiej dystrybucji w cenie ok. 30 zł za sztukę. W pudełku znajdziemy żarówkę, skróconą instrukcje obsługi bez polskiej wersji językowej. Producent gwarantuje rok gwarancji.

Opakowanie

One thought on “SONOFF Wi-Fi Smart RGB LED Bulb – kolorowa żarówka ekosystemu eWeLink

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s