SmartThings Smart Apartment – pełna kontrola nad apartamentem

Usługi a dawniej SmartApp, bardzo ułatwiały dostosowanie inteligentnego domu do własnych potrzeb. Nowa funkcja aplikacji mobilnej SmartThings pozwala zapanować nad windą, wentylacja, klimatyzacją itd. Aby apartament był jeszcze bardziej przytulny i bezpieczny.

W listopadzie 2022 roku zadebiutowała usługa Smart Apartment, dołączyła tym samym do zakładki Home Life, która stanowi rozszerzenie pierwotnych funkcji aplikacji SmartThings, a należą do nich inne takie jak: Cooking, EnergyClothing CarePet CareAir Care oraz Home Care. Usługa ma możliwość sterowania windą, systemami wentylacyjnymi, kontroli miejsc parkingowych w apartamentowcu.

Na chwilę obecną usługa nie jest dostępna w Polsce, jak i całej Europie czy USA. Funkcje jej opierają na lokalnych firmach z dziedziny inteligentnego budownictwa. Dzięki opublikowanej instrukcji dodatkowo w języku polskim. Możemy się dowiedzieć jak będzie działać SmartApp, którą już Koreańczycy mogą używać.

Instalacja usługi SmartThings Smart Apartment

Aby dodać usługę do aplikacji SmartThings, przejdź do ekranu głównego, następnie klikamy Dodaj ( + ) w prawym górnym rogu ekranu, kolejno stuknij Dodaj usługę, z dostępnej listy wybierz Smart Apartment. Nastąpi pobranie i zainstalowanie dodatku do aplikacji. Od teraz usługa będzie działać wraz z aplikacją.

Niestety usługa dostępna jedynie w Korei Południowej, a cała współpraca jest oparta o lokalnych dostawców smart budownictwa. Prawdopodobnie nigdy nie pojawi się na innych rynkach.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s