SmartThings Pet Care – opieka nad zwierzętami pod Twoją nieobecność

SmartThings Pet to usługa aplikacji SmartThings, dodana dzięki SmartApps, synchronizuje się z urządzeniami, takimi jak oczyszczacz powietrza czy odkurzacz Jet Bot IA +, aby umożliwić użytkownikom kontrolowanie swojego zwierzaka z poziomu aplikacji SmartThings.

  • [Aktualizacja 1]: We wrześniu 2022 roku dodano do wpisu nowe screeny, rozszerzono opis usługi, opisano instrukcję instalacji usługi w aplikacji SmartThings.

Właściciele zwierząt domowych mogą teraz z jeszcze większą troską zadbać o swoich pupili – nawet jeśli przebywają akurat poza domem. Kiedy zwierzę zostaje samo w domu, usługa SmartThings Pet Care pozwoli na automatyczne odtwarzanie muzyki lub programów telewizyjnych, oferując mu poczucie bezpieczeństwa i zapewniając towarzystwo. Użytkownicy mogą także zdalnie podglądać swoje zwierzęta za pomocą inteligentnej kamery zainstalowanej w urządzeniu Bespoke Jet Bot AI+. Regulując ustawienia oświetlenia, klimatyzacji czy oczyszczacza powietrza, mogą również upewnić się, że zwierzak przebywa podczas ich nieobecności w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

SmartThings Pet, którego premiera odbyła się w sierpniu 2021 roku, pozwala użytkownikom zameldować się i opiekować zwierzętami, pod nieobecność w domu. Przykładowo SmartApps synchronizuje się z produktami marki PETKIT, firmy technologicznej zajmującej się wprowadzaniem na rynek inteligentnych produktów dla zwierząt — a konkretnie karmników Element i rozwiązań COSY dla inteligentnego domu. Umożliwiając opiekę nad zwierzętami domowymi z poziomu ekosystemu SmartThings.

Instalacja usługi SmartThings Pet Care

Aby dodać usługę do naszej aplikacji SmartThings, przejdź do ekranu głównego, następnie klikamy Dodaj ( + ) w prawym górnym rogu ekranu, kolejno stuknij Dodaj usługę, z dostępnej listy wybierz Pet Care. Nastąpi pobranie i zainstalowanie dodatku do aplikacji. Od teraz usługa będzie działać wraz z aplikacją.

Usługa została uruchomiona w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji w drugiej połowie 2021 roku. W czerwcu 2022 roku wraz z premierą zakładki SmartThings Home Life usługa Pet Care doczekała się aktualizacji. Zakładka Home Life, która stanowi rozszerzenie pierwotnych funkcji aplikacji SmartThings i zapewnia dostęp do scentralizowanej i zintegrowaną kontroli nad urządzeniami Samsung. Dzięki wygodnemu dostępowi do sześciu wchodzących w skład pakietu usług (Cooking, EnergyClothing Care, Pet Care, Air Care oraz Home Care), rozwiązanie SmartThings Home Life podnosi poziom jakości życia i pozwala użytkownikom sterować pracą poszczególnych urządzeń z poziomu smartfonu. Po wybraniu zakładki „Life” w aplikacji SmartThings, użytkownik może przejść do funkcji SmartThings Home, by uzyskać dostęp do zupełnie nowych rozwiązań z zakresu inteligentnego sterowania funkcjami domowych urządzeń. 

Karmnik PETKIT i produkty COSY wymagają połączenia Wi-Fi oraz konta Samsung w celu synchronizacji ze SmartThings Pet. Dostępne na urządzeniach z Androidem i iOS.

17 myśli w temacie “SmartThings Pet Care – opieka nad zwierzętami pod Twoją nieobecność

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s