SmartThings Home Care Wizard – konserwuj urządzenia AGD

Pozwól SmartThings zająć się Twoim domem, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze w życiu. Usługa SmartThings Home Care kontroluje urządzenia gospodarstwa domowego, wysyła powiadomienia o wymianie części i oferuje rozwiązania problemów, jeśli coś pójdzie nie tak.

  • [Aktualizacja 1]: We wrześniu 2022 roku dodano do wpisu nowe screeny, rozszerzono opis usługi, opisano instrukcję instalacji usługi w aplikacji SmartThings.

Usługa SmartThings Home Care nadzoruje pracę wszystkich urządzeń domowych marki Samsung, w tym także tych z linii Bespoke, sprawdzając ich aktualny status i sposób eksploatacji, udostępniając informacje o akcesoriach oraz umożliwiając dokonywanie wygodnych zakupów online. Na podstawie zgromadzonych danych eksploatacyjnych wysyła także powiadomienia do użytkownika informując go o konieczności przeprowadzenia czynności serwisowych, takich jak czyszczenie czy wymiana poszczególnych komponentów. Pozwalając usłudze SmartThings Home Care zająć się twoim domem, możesz samodzielnie rozwiązywać prostsze problemy eksploatacyjne, bez konieczności polegania na pomocy specjalisty.

  • Monitoruj kompatybilne urządzenia
  • Otrzymuj diagnostykę AI na kompatybilnych urządzeniach
  • Monitoruj potrzeby konserwacyjne
  • Śledź wzorzec użytkowania
  • Zapoznaj się z instrukcją obsługi
  • Pomoce wizualne dotyczące wykonywania czynności konserwacyjnych

Usługa początkowo usługa dostępna była tylko w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Kanadzie i Meksyku.

W czerwcu 2022 roku wraz z premierą zakładki SmartThings Home Life usługa Home Care Wizard została udostępniona w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce. Zakładka Home Life, która stanowi rozszerzenie pierwotnych funkcji aplikacji SmartThings i zapewnia dostęp do scentralizowanej i zintegrowaną kontroli nad urządzeniami Samsung. Dzięki wygodnemu dostępowi do sześciu wchodzących w skład pakietu usług (Cooking, EnergyClothing CarePet CareAir Care oraz właśnie Home Care), rozwiązanie SmartThings Home Life podnosi poziom jakości życia i pozwala użytkownikom sterować pracą poszczególnych urządzeń z poziomu smartfonu. Po wybraniu zakładki „Life” w aplikacji SmartThings, użytkownik może przejść do funkcji SmartThings Home, by uzyskać dostęp do zupełnie nowych rozwiązań z zakresu inteligentnego sterowania funkcjami domowych urządzeń. 

SmartThings Home Care – możliwości usługi

W panelu głównym usługi Home Care mamy możliwość sprawdzić stan konserwacji takich urządzeń jak: oczyszczacz powietrza, klimatyzator, lodówka czy piekarnik. Usługa informuje nas kiedy wymienić filtry oraz o wykrytych problemach w działaniu. Dodatkowo możemy zakupić oryginalne akcesoria. Na koniec możemy zapoznać się z instrukcjami użytkowania urządzeń AGD. Usługa SmartThings Home Care jak każda SmartApp posiada rozbudowany kafel aplikacji. Możemy go dodać do ekranu „Ulubionych”, poprzez przytrzymanie w zakładce Życie. Dodatkowo możemy dodać skrót do usługi na ekran startowy Android, jak i po kliknięciu w Informacje podejrzeć wersję oprogramowania usługi.

Instalacja usługi SmartThings Home Care Wizard

Aby zainstalować całkowicie bezpłatną usługę SmartThings Home Care Wizard, musisz posiadać zainstalowaną aplikację SmartThings, na ekranie głównym, klikamy Dodaj ( + ) w prawym górnym rogu ekranu, kolejno stuknij Dodaj usługę, z dostępnej listy wybierz Home Care. Nastąpi pobranie i zainstalowanie dodatku do aplikacji, od teraz usługa będzie działać w tle.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

12 myśli w temacie “SmartThings Home Care Wizard – konserwuj urządzenia AGD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s