Aplikacja Philips Hue Sync TV dla Samsung SmartTV – dodaj efekt Ambilight bez przystawki!

Niedawno ogłoszona integracja z ekosystem oświetlenia Philips Hue o nazwie Hue Sync z platformą SmartThings, pozwalająca użytkownikom Samsung Galaxy synchronizować swoje światła Hue z większością serwisów streamingowych muzyki bezpośrednio ze swojego smartfona. Była tylko przedsmakiem, do jeszcze większej współpracy obu firm. Użytkownicy prosili, pojawiały się plotki — miło nam ogłosić, że zostaliśmy wysłuchami. Oto aplikacja Philips Hue Sync TV.

Jedną z najciekawszych funkcji telewizorów Philipsa jest system doświetlania Ambilight. Dzięki niemu możemy grać światłem Philips Hue w naszym pomieszczeniu, zależnie od wyświetlanego obrazu w naszym TV. W optyczny sposób powiększa obraz i pozwala doświadczyć efektów sali kinowej w domowym zaciszu. Z zazdrością mogliśmy patrzeć jak posiadacze telewizorów Philips, cieszą się tym doświadczeniem. Na szczęście powstała przystawka Philips Hue Play HDMI Sync Box, która pozwalała się podzielić tym doświadczeniem z innymi markami telewizorów. Następnie powstały zaawansowane listwy gradientowe Philips Hue Play – listwa świetlna na tył telewizora.

Philips Hue i Samsung na CES 2023 przedstawiają aplikację Philips Hue Sync TV na telewizory Samsung Smart TV. Aplikacja ma za zadanie synchronizować wyświetlany obraz z oświetleniem. Niebywałym plusem tego rozwiązania jest, że możemy pozbyć się przystawki Philips Hue Play HDMI Sync Box, która nie tylko opóźniała obraz, ale i nie obsługiwała 8K. A największą jej wadą było, że nie pozwalała cieszyć się efektem Ambilight w zainstalowanych aplikacjach na Samsung SmartTV np. YouTube.

Przedstawiona dziś aplikacja Philips Hue Sync TV dla telewizorów Samsung. To nowa płatna aplikacja pozwalająca miłośnikom filmów i graczom cieszyć się bezproblemową synchronizacją światła ze wszystkim, co oglądają lub odtwarzają w telewizji, w tym natywnymi aplikacjami, takimi jak Netflix i Disney+. Dzięki tej współpracy Samsung i Philips Hue oferują nowe, innowacyjne i wciągające sposoby oglądania telewizji, filmów i gier.

Nowa aplikacja Philips Hue Sync TV synchronizuje inteligentne oświetlenie Philips Hue ze wszystkim, co jest wyświetlane na telewizorze Samsung. Użytkownicy mogą cieszyć się płynną i wciągającą synchronizacją światła podczas grania lub oglądania filmu, nawet za pośrednictwem natywnych aplikacji, takich jak Netflix i Disney+. Aplikacja obsługuje wszystkie formaty obrazu, takie jak 8K, 4K i HDR 10+. 

„To niesamowity kamień milowy w podróży Philips Hue do domowej rozrywki i naszej stale rozwijającej się współpracy z firmą Samsung. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować bardziej wciągające i spersonalizowane wrażenia dzięki naszej nowej aplikacji telewizyjnej Philips Hue Sync i nie możemy się doczekać wprowadzenia tego nowego sposobu włączania oświetlenia przestrzennego w salonach na całym świecie”

– mówi Jasper Vervoort, Business Leader Philips Hue w Signify. 

Philips Hue to personalizacja, a nowa aplikacja Philips Hue Sync TV oferuje różne funkcje dostosowywania: użytkownicy mogą ustawić intensywność synchronizacji, dostosować jasność świateł, wybrać tryb wideo lub gry, włączyć automatyczne uruchamianie i nie tylko. Użytkownicy Philips Hue mogą stworzyć najlepsze wrażenia kina domowego, tworząc strefę rozrywki w aplikacji Philips Hue na swoim urządzeniu mobilnym — mogą wybrać światła, które chcą zsynchronizować, a następnie przeciągnąć je i upuścić w odpowiednie miejsce i na odpowiednią wysokość w stosunku do ich telewizor. 

„Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem aplikacji Philips Hue Sync TV na telewizory Samsung razem z Philips Hue […] Ta innowacyjna aplikacja oferuje naszym użytkownikom nowy sposób oglądania treści telewizyjnych poprzez zanurzenie się w ich ulubionym filmie lub grze. Przenosi rozrywkę za pośrednictwem naszych telewizorów na zupełnie nowy poziom.”

 mówi James Pi, Head of Experience Planning Group, Visual Display Business w Samsung Electronics.

Aplikację Philips Hue Sync TV można pobrać na telewizory Samsung QLED z roku 2022 i nowsze, od z serii Q60 lub wyższej. Aplikację można kupić i pobrać na poszczególne telewizory w sklepie z aplikacjami Samsung TV. 

Dostępność i cena

Po tych ekscytujących wiadomościach musimy niestety ostudzić Wasze emocje. Aplikacja Philips Hue Sync TV nie jest na chwilę obecną dostępna na rynku polskim. Od 5 stycznia 2023 r. można ją odnaleźć w sklepie z aplikacjami Samsung TV w Europie. Niestety tylko na rynkach takich jak: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania. Dodatkowo w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowa Zelandii, Singapurze i Korei Południowej.

I jeszcze jeden minus, niestety nie jest wcale tańsza niż fizyczna przystawka Philips Hue Play HDMI Sync Box. Cenę aplikacji ustalono na poziomie 129,99 EUR w Europie oraz 129,99 USD w USA. Co przy obecnym kursie może sięgać 600-700 PLN na polskim rynku.

Kiedy w Polsce? Mam nadzieję, że niebawem!

Źródło: Notka prasowa Philips Hue, Konferencja Samsung na CES2023

One thought on “Aplikacja Philips Hue Sync TV dla Samsung SmartTV – dodaj efekt Ambilight bez przystawki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s