SmartThings Music Sync – synchronizuj muzykę z oświetleniem Philips Hue

Od lat użytkownicy mogą podłączyć światła Philips Hue do dowolnego urządzenia Samsung za pomocą aplikacji SmartThings, tworząc sceny, które aktywują nie tylko żarówki, ale także inteligentne rolety lub telewizory, czyniąc dom naprawdę inteligentnym domem. Dzięki rozszerzeniu współpracy z ekosystemem Philips Hue, możemy przekształcić słuchanie muzyki w wciągające wrażenia wizualne. Dzięki ogłoszonej nowej integracji z Hue Sync z platformą SmartThings, użytkownicy Galaxy mogą synchronizować rytm muzyki odtwarzanej na smartfonie ze światłami Philips Hue.

Nowa funkcja umożliwia dynamiczne, konfigurowalne oświetlenie, które synchronizuje się z dowolną zawartością muzyczną i pozwala użytkownikom zmienić swój inteligentny dom w najlepsze domowe centrum rozrywki.

Zapraszamy również do recenzji Philips Hue Play HDMI Sync Box, który pozwala na synchronizację oświetlenia z ekranem dowolnego telewizora.

SmartThings Music Sync – możliwości usługi

Dzięki usłudze SmartThings Music Sync, możesz zanurzyć się w dźwięku łącząc inteligentne oświetlenie Philips Hue z ulubionymi piosenkami na dowolnym smartfonie Galaxy. Aby sparować się z inteligentnym oświetleniem, korzystając z telefonu lub tabletu Galaxy, użyj po prostu funkcji Music Sync w aplikacji SmartThings.

W głównym panelu usługi mamy możliwość sterowania obecnie odtwarzaną muzyką bez względu na wybraną usługę streamingową. Poniżej mamy wybraną strefę muzyki, która została wcześniej utworzona w aplikacji Hue, w każdej chwili możemy ją zmienić przenosząc grę świateł do innego pokoju. Ostatni panel to kontrola wizualizacji muzyki, mamy możliwość wybrania jednej z pięciu palet kolorów. Wybrane kolory będą się przenikać w czasie trwania utworu muzycznego. Następnie możemy wybrać jasność świateł w zakresie od 10 do 100% oraz jeden z czterech stopni natężenia: delikatny, umiarkowany, wysoki i intensywny. Poziom natężenia określa szybkość i ilość reakcji światła na rytm muzyki.

Po rozpoczęciu synchronizacji możesz automatycznie połączyć się z głośnikiem Bluetooth, aby włączyć sceny w celu kontrolowania innych urządzeń SmartThings czy wykonywać inne czynności w telefonie.

Usługa Music Sync posiada panel obsługi w sekcji Życie aplikacji SmartThings, możemy uruchamiać synchronizację świateł nie wchodząc bezpośrednio do usługi.

Wymagania:

  • Smartfon Samsung Galaxy:
    • Zainstalowana aplikacja SmartThings w wersji 1.7.89.25 lub nowszej,
    • Zainstalowana aplikacja Philips Hue w wersji 4.24.0 lub nowszej,
  • Konfiguracja Philips Hue z ekosystemem SmartThings z pośrednictwem mostka (o możliwościach konfiguracji pisaliśmy tutaj),
  • Mostek Philips Hue i podłączone do niego dowolne światło Philips Hue, obsługujące zmianę koloru.

Jak uruchomić usługę SmartThings Music Sync ?

Na początku musimy posiadać już skonfigurowany ekosystem Philips Hue, w aplikacji Philips Hue dodany mostek Hue Bridge i światła Hue, a następnie utworzony muzyczny obrzar rozrywki. Zapraszamy do oddzielnego wpisu dotyczącego podłączenia urządzeń Hue.

Aby uruchomić usługę należy dodać usługę do aplikacji SmartThings, w tym celu na ekranie głównym aplikacji, kliknij Dodaj ( + ), następnie z Dodaj usługę listy wybierz Music Sync. Po wybraniu usługi nastąpi jej pobranie i zainstalowanie, po czym rozpocznie się konfiguracja usługi. Kontynuujemy pierwsze kroki, wybierając Start, następnie należy nacisnąć przycisk na mostku Hue. Jeśli nie mamy utworzonej strefy muzyki w aplikacji Hue, zostaniemy poproszeni o jej stworzenie, klikamy Przejdź do Philips Hue. W pierwszej kolejności nadajemy nazwę strefie, stuknij Dalej. Wybieramy światła jakie mają być sterowane w czasie synchronizacji z muzyką, listę pokoi można rozwinąć i wybrać znajdujące się w nich oświetlenie Hue – zatwierdzamy klikając Dalej. Kolejno musimy rozmieścić światła w zależności od umiejscowienia kanapy i telewizora. Możemy zmienić lokalizację oraz wysokość umieszczenia źródła światła. Kiedy obszar rozrywki został utworzony, zatwierdzamy klikając Gotowe. Utworzoną strefę musimy ustawić w Music Sync, w tym celu z komunikatu klikamy Ustaw lub Strefa muzyki w głównym panelu usługi.

Dostosowanie usługi Music Sync

Usługa SmartThings Music Sync posiada dodatkowe ustawienia dostępne pod Więcej opcji ( ⋮ ), a następnie Ustawienia możemy zmienić połączony mostek Hue Bridge oraz określić opóźnienie w synchronizacji z oświetlenia z rytmem muzyki.

Wspominany już panel obsługi z sekcji Życie, możemy przypiąć do Ulubionych i korzystać z usługi bezpośrednio na głównym ekranie aplikacji. Możemy przypiąć ikonę skrótu do ekranu startowego smartfona Galaxy. Szybko zatrzymać synchronizację możemy również z paska powiadomień systemu Android.

Usługa dostępna jest w Polsce i na całym świecie od początku września 2022 roku.

10 myśli w temacie “SmartThings Music Sync – synchronizuj muzykę z oświetleniem Philips Hue

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s