Zbliża się duża aktualizacja SmartThings – Philips Hue Sync na telewizorach Samsung ?

Dość dużo czasu już minęło od ostatniej przełomowej aktualizacji ekosystemu inteligentnego domu SmartThings. Jakie przełomowe funkcje tym razem szykują nam programiści? Dzisiaj pojawiły się pewne ciekawostki na ten temat.

  • [Aktualizacja #1]: SmartThings prostował wcześniej opublikowany artykuł, że integracja Philips Hue Sync i SmartThings ma dotyczyć jedynie muzyki. Nowy artykuł TheVerge.
  • [Aktualizacja #2]: Nowa integracja SmartThings i Philips Hue została udostępniona we wrześniu 2022 roku, synchronizacja świateł jest możliwa dzięki nowej usłudze SmartThings Music Sync.

Przypomnijmy, że aplikacja SmartThings obsługuje już na całym świecie ponad 62 milionów użytkowników. Wizja Samsunga dotycząca SmartThings polega na tym, aby był niezależny od protokołu. Obecnie obsługuje Zigbee, Z-wave, a już niedługo Matter, który będzie mieć premierę na jesieni. SmartThings już rozpoczął testowanie urządzeń w nowym standardzie. Związku z tym wymagane będą zmiany w aplikacji.

Dodana zostanie obsługa nowych urządzeń, które Samsung wyda w drugiej połowie tego roku. Będą to Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4 . Doda również obsługę aktualizacji Androida 13 i nowe layoutu One UI 5.0. Uaktualniony zostanie poziom interfejsu API Androida z 30 do 31. Obsługa wielu okien również pojawi się w aplikacji, a także będzie obsługiwała zmianę rozmiaru okna na nowych urządzeniach, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Samsung doda również obsługę oświetlenia Philips Hue Sync, które jest obecnie możliwe jedynie dzięki przystawce Philips Hue Sync Box. Umożliwi to użytkownikom synchronizację inteligentnych świateł Philips Hue, aby migały, przyciemniały i rozjaśniały się wraz z treścią odtwarzaną na telewizorze. Byłaby to przełomowa decyzja Philipsa, ponieważ nigdy nie udostępniano tej funkcji poza telewizory własnej produkcji. A nam konsumentom zostałoby ponad tysiąc złotych w kieszeni – bez potrzeby wydawania ich na osobną przystawkę telewizyjną.

Zostanie również dodana procedura delikatnego budzenia tzw. „Gentle Wake Up”. Obecnie funkcja w wersji beta jest dostępna w sekcji Labs, niestety nie jest ona dostępna w naszym regionie. Funkcja ma za zadanie stopniowo rozjaśniać światła na przestrzeni czasu, aby imitować wschód słońca, delikatnie wybudzając domownika z głębokiego snu. Wspomniane funkcje nie wykluczają innych kosmetycznych zmian w obrębie interfejsu i funkcji.

Najnowsza aktualizacja zostanie wydana w najbliższych miesiącach. Możemy się jej spodziewać po wydaniu najnowszych składanych smartfonów, ich premiera zaplanowana jest na sierpień.

Źródło: SamMobile, TheVerge

2 myśli w temacie “Zbliża się duża aktualizacja SmartThings – Philips Hue Sync na telewizorach Samsung ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s