SmartThings Energy — aktualizacja interfejsu i zapowiedź pełnego monitorowania domu

Starając się zapewnić użytkownikom platformy SmartThings kontrolę nad zużywaniem energii. W aplikacji mobilnej pojawiła się informacja o aktualizacji SmartThings Energy. Ulepszono funkcje ekologiczne usługi wsparte dodatkowo sztuczną inteligencją. Dodatkowo usługa może teraz zarządzać zużyciem energii nie tylko urządzeń Samsung, ale i całego domu. Niestety nadal nie widzę nowych urządzeń w usłudze, które są podłączone do koncentratora SmartThings. SmartThings gruntowanie przebudował również interfejs usługi SmartThings Energy.

Aktualizacja usługi Energy — przebudowa interfejsu

SmartThings Energy zaleca sposoby na zwiększenie efektywności energetycznej i pozwala łatwo monitorować i zarządzać zużyciem energii nie tylko urządzeń Samsung, ale całego domu. Oszczędzaj energię i osiągnij neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla dzięki SmartThings Energy.

Nowa aktualizacja interfejsu użytkownika

Sprawdź zużycie energii i informacje o szacunkowych kosztach u góry wykresu. Użytkownicy, którzy mogą monitorować energię słoneczną, mogą kliknąć każdą ikonę, aby dodać lub usunąć wykresy.

Wykorzystanie energii według pokoju

Sprawdź sekcję raportów, aby dowiedzieć się, jak raportować zużycie energii według pomieszczeń.

Inteligentne chłodzenie wstępne

Zoptymalizuj zużycie energii, wykorzystując nadwyżkę energii słonecznej do chłodzenia domu wcześniej niż zwykle.

Kiedy masz nadwyżkę energii słonecznej, możesz otrzymać powiadomienie o włączeniu klimatyzatora. Gdy cała nadwyżka energii słonecznej zostanie wykorzystywana, klimatyzator zostanie wyłączony. Ustawienie domyślne w okresie lata, czyli od 1 lipca do 31 sierpnia. Jest opcja ręcznego dostosowania.

Zakładka godzinowa jest teraz wyświetlana w sekcji historii. Przesuń wykres godzinowy w prawo lub w lewo, aby wyświetlić wykresy godzinowe z poprzedniego i następnego dnia. Przejdź do wykresów godzinowych dla określonej daty za pomocą wyskakujących okienek.

Jak wygląda nowy interfejs SmartThings Energy ?

Na chwilę obecną nie ma możliwości dodania urządzeń do usługi SmartThings Energy. Przed aktualizacją posiadaliśmy w usłudze najnowszy telewizor Samsung SmartTV QE55QN91BA – obecnie zniknął z usługi.

Dodatkowo zaktualizowano samouczek:

Wprowadzona aktualizacja dostępna jest od 2 lutego 2023.

Źródło: Aplikacja SmartThings

One thought on “SmartThings Energy — aktualizacja interfejsu i zapowiedź pełnego monitorowania domu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s