Lutowa aktualizacja aplikacji SmartThings – dodano testowanie procedur i rozbudowano sceny

Po wielkich zmianach, jakie miały miejsce na przełomie roku 2022 i 2023 roku w ramach wielkiej rewolucji platformy SmartThings i przejścia na sterowniki Edge, oparte na środowisku programistycznym Lua. W pierwszej w tym roku aktualizacji aplikacji SmartThings rozbudowano funkcję „Eksplorowanie” powiększono zestaw wskazówek dla nowych użytkowników. Najprawdopodobniej gruntownie przebudowano usługę SmartThings Energy. Nareszcie po 2 miesiącach czekania, pojawił się w niej telewizor Samsung QE55QN91BA, zbierane są teraz wszelkie informacje o zużyciu energii elektrycznej. Użytkownicy mogą również dostawać wskazówki jak zmniejszyć rachunki za prąd. Jedna z przydatniejszych nowości to opcja „Przetestuj działania procedur”. Od teraz możemy przetestować procedurę w czasie jej tworzenia.

Więcej wskazówek w opcji Odkrywanie

Dostęp do funkcji Odkrywanie można uzyskać z zakładki Automatyzacje, wybierając Ikonę kompasu u góry ekranu.

Zakładka Odkrywanie (ang. Discover) zapewnia łatwe do zbudowania, wstępnie utworzone procedury do wypróbowania na platformie SmartThings. Dodatkowo mamy propozycję urządzeń, jakie należy zakupić, aby skorzystać z opisywanej automatyzacji.

Przetestuj procedury przed zapisaniem

Od teraz podczas tworzenia procedury, wybierania urządzeń dla akcji i warunków automatyzacji. Mamy dostęp do paska wyszukiwania, który pozwoli szybko znaleźć urządzenie po jego nazwie.

W czasie tworzenia procedury czy sceny, przed zapisaniem i dodaniem automatyzacji do aplikacji SmartThings, możemy teraz przetestować jej działanie. U dołu ekranu znajduje się opcja ▶ Przetestuj działania procedury. Jedyne zastrzeżenie zaawansowane funkcje, takie jak opóźnienia akcji lub automatyczne wyłączanie, nie będą uruchamiane podczas testowania.

Od teraz sceny będą zawierać akcję Powiadom kogoś, opcja pozwala wysyłać powiadomienie do członków za pośrednictwem powiadomienia push lub podłączonego głośnika SmartThings np. IKEA Symfonisk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s