Spotlight SmartThings: Jak Aeotec współpracuje z platformą inteligentnego domu SmartThings?

Od 2013 roku z dumą współpracujemy z firmą Aeotec, przodującym producentem wysokiej jakości produktów SmartHome codziennego użytku. Jeszcze bardziej ekscytujące jest to, że ich produkty, takie jak Aeotec Smart Home Hub, są ekskluzywne i kompatybilne z aplikacją SmartThings oraz łączą się z urządzeniami z certyfikatem SmartThings, w tym z urządzeniami Z-Wave, Zigbee lub Wi-Fi, a teraz i Matter. Usiedliśmy z Aeotec, aby omówić, w jaki sposób ich produkty współpracują ze SmartThings — i jak zapewniają użytkownikom łączność z ich domami. Oto czego się dowiedzieliśmy.

Na początek. Czego potrzebujesz, aby stworzyć inteligentny dom z Aeotec i SmartThings?

Wszystko, czego potrzebujesz, to Aeotec Smart Home Hub, który działa jak mózg Twojego inteligentnego domu, oraz urządzenia Aeotec, takie jak Siłowniki – włączniki światła, kamery, inteligentne dzwonki do drzwi, systemy alarmowe itp. – oraz inteligentne czujniki dla bezpieczeństwa, energii domowej- użyj monitorowania i nie tylko. Wystarczy pobrać aplikację SmartThings i postępować zgodnie z instrukcjami aplikacji krok po kroku, aby podłączyć urządzenie.

To wspaniale! Jakie są korzyści z używania Aeotec i SmartThings?

Solidny i niezawodny inteligentny dom! Korzystając z aplikacji SmartThings, możesz zautomatyzować i kontrolować wszystkie inteligentne urządzenia i produkty Aeotec setek innych marek, aby zbudować system, który działa dla Ciebie i Twoich potrzeb.

Czy urządzeniami podłączonymi do Aeotec można sterować z dowolnego miejsca? 

Nasza aplikacja pozwala łatwo kontrolować i monitorować urządzenia Aeotec bez względu na to, gdzie jesteś. Możesz to również zrobić z innymi urządzeniami RTV i AGD, takimi jak telewizory Samsung, lodówki, płyty kuchenne, pralki i suszarki, klimatyzacja, oczyszczacze powietrza i inne.

A co z kompatybilnością? Czy możesz sterować urządzeniami różnych producentów za pomocą SmartThings? 

Tak! Aplikacja SmartThings umożliwia personalizację inteligentnego domu. Na przykład możesz używać produktów Aeotec z urządzeniami Samsung lub czujnikami Z-Wave z żarówkami Zigbee.

Ostatnie pytanie. Czy Aeotec Smart Home Hub będzie obsługiwał Matter w przyszłości?

Tak, Aeotec Smart Home Hub obsługuje Matter i jest certyfikowany jako router brzegowy Thread. Matter będzie de facto standardem w każdym domu, oferując konsumentom interoperacyjność między urządzeniami, elastyczność i większy wybór przy zakupie podłączonych urządzeń domowych.

Dziękuję Aeotec! 

Dowiedz się więcej o tym, jak Aeotec współpracuje z SmartThings tutaj i bądź na bieżąco z naszymi partnerami na naszym blogu oraz pytaniami i odpowiedziami z naszymi innowacyjnymi partnerami na Twitterze !

Tekst pierwotnie ukazał się na blogu SmartThings.

Źródło: Blog SmartThings

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s