SmartThings Edge Beta jest już dostępny dla urządzeń połączonych przez Hub

Integracje urządzeń lokalnych są już dostępne! Dzięki nowej architekturze SmartThings Edge możesz zintegrować produkty Zigbee, Z-Wave i LAN ze sterownikami urządzeń i zautomatyzować je za pomocą reguł — reagując szybciej niż kiedykolwiek, ponieważ zdarzenia są teraz przetwarzane w Twoim domu.

W zeszłym roku SmartThings informował, że przechodzi na platformę SmartThings z interfejsem API. W ramach tego poczyniono głębokie inwestycje w poprawę stabilności i bezpieczeństwa. Z przyjemnością ogłaszamy wydanie beta SmartThings Edge, nowej architektury dla koncentratorów, która wykorzystuje lokalne przetwarzanie w sterowaniu urządzeń i automatyzacji​​ urządzeń podłączonych do koncentratorów.

Co to jest SmartThings Edge?

Bierzemy zdarzenia związane z inteligentnym domem, które miałyby miejsce w chmurze SmartThings Cloud i przenosimy je do Twojego SmartThings Hub. SmartThings Edge wykorzystuje sterowniki urządzeń oparte na Lua© oraz nasz interfejs API Rules do kontrolowania i automatyzacji urządzeń podłączonych bezpośrednio do SmartThings Hub. Obejmuje to urządzenia Zigbee, Z-Wave i LAN, a także automatyzację wyzwalaną przez zegary i inne urządzenia podłączone do koncentratora za pomocą sterowników. W przyszłości zostanie on rozszerzony o więcej protokołów i funkcji, takich jak nowy standard Matter.

Dla użytkowników przetwarzanie lokalne oznacza zmniejszone opóźnienie działania automatyzacji. Partnerom i programistom SmartThings Edge oferuje również nowe korzyści, w tym niższe koszty chmury, ulepszony model uprawnień urządzeń oraz możliwość wdrażania aktualizacji sterowników. Lokalna obsługa urządzeń jest dostępna dla wszystkich — nie tylko partnerów WWST — co umożliwia łatwiejszą obsługę urządzeń i integrację ze standardowymi funkcjami.

Urządzenia połączone przez hub są definiowane przez pakiet sterowników, który zawiera odciski palców, komponenty, preferencje i kod źródłowy Lua. Dzięki tej wersji beta możesz rozpocząć testowanie funkcji i przesyłanie nam opinii przed rozpoczęciem migracji platformy. Jako partner WWST możesz stworzyć własny pakiet sterowników.

Urządzenia podłączone do koncentratora

Aby rozpocząć, potrzebujesz tylko SmartThings Hub z oprogramowaniem układowym w wersji 000.038.000XX lub nowszej oraz urządzenia Zigbee, Z-Wave lub LAN. Odwiedź społeczność SmartThings, aby dowiedzieć się, jak rozpocząć korzystanie z interfejsu SmartThings CLI i nowych sterowników.

Reguły i automatyzacje

W ramach czerwcowej aktualizacji aplikacji SmartThings mogłeś zauważyć, że niektóre z Twoich automatyzacji pokazują ikonę „domu”. Oznacza to, że automatyzacja wykorzystuje lokalnie przetwarzanie. Gdy Twoje urządzenia zaczną korzystać z nowych sterowników, zaczną działać lokalnie na Twoim koncentratorze, co oznacza wyższą niezawodność i krótszy czas reakcji.

Rozpoczęliśmy rozbudowę API Rules o nowe operacje, w tym: risesAbove/dropBelow, risesToOrAbove/dropsToOrBelow oraz securityState. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z tymi przykładowymi zasadami.

Udostępnianie i dystrybucja

Wcześniej udostępnianie programów obsługi typów urządzeń (DTH) wymagało od użytkowników końcowych kopiowania i wklejania kodu dla każdego indywidualnego urządzenia DTH na swoim koncie SmartThings z poziomu strony WWW. Może to być trudne i czasochłonne dla użytkowników, aby upewnić się, że mają zainstalowane najnowsze aktualizacje. Wraz ze SmartThings Edge wprowadzamy również udostępnianie sterowników do testowania urządzeń i dystrybucji w forum.

Producenci OEM mogą zgłaszać swoje sterowniki do SmartThings w celu certyfikacji i dystrybucji WWST w katalogu SmartThings. Jednak hobbyści mogą teraz udostępniać niestandardowe urządzenia za pomocą prostego łącza — bez konieczności kopiowania i wklejania kodu! Dowiedz się więcej o udostępnianiu sterowników i o tym, jak rozpocząć testowanie sterowników Edge.

Pierwsze kroki

Wraz z tą premierą udostępniliśmy również nowy portal dokumentacji dla programistów .

Aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu sterowników urządzeń i automatyzacji SmartThings Edge, zapoznaj się z naszym nowym portalem dokumentacji dla programistów. Obejmuje to nowy Przewodnik po funkcjach, który wyraźnie rozgranicza między aktywnymi, proponowanymi i (wkrótce) wycofanymi funkcjami. Odwiedź nowy portal dokumentacji i społeczność SmartThings, aby zapoznać się z samouczkami, przykładami kodu i nie tylko.

Źródło: Samsung Developer, TheDigitalMediaZone

14 myśli w temacie “SmartThings Edge Beta jest już dostępny dla urządzeń połączonych przez Hub

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s