Aktualizacja zegarków Galaxy Watch wprowadza nowe opcje sterowania inteligentnym domem

Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania SmartThings w zegarkach Galaxy Watch, ich użytkownicy mogą cieszyć się większą niż kiedykolwiek wcześniej kontrolą nad funkcjami swoich inteligentnych domów. Użytkownicy od teraz będą mieli większą kontrolę nad swoim SmartHome. Aktualizacja dotyczy tylko zegarków Galaxy Watch z systemem operacyjnym Wear OS.

Firma Samsung Electronics ogłosiła dziś aktualizację ekosystemu SmartThings, która pozwoli użytkownikom Galaxy Watch[1] monitorować i kontrolować większą część inteligentnego domu bezpośrednio z nadgarstka. To już druga duża aktualizacja zwiększająca integrację z ekosystemem SmartThings. Pierwsza koncentrowała się na wykrywaniu snu. Aktualizacja rozszerzy listę urządzeń, którymi można sterować za pomocą SmartThings na Galaxy Watch, w tym oczyszczacze powietrza, termostaty i żaluzje. Użytkownicy mogą również nadal cieszyć się łatwością i wygodą sterowania urządzeniami domowymi, takimi jak telewizor, klimatyzacja, oświetlenie, głośniki i nie tylko, bezpośrednio z zegarka Galaxy Watch w dowolnym miejscu i czasie.

 • Streamowanie na żywo obrazu z domowych i domofonowych kamerek Ring, Nest czy Aeotec obsługujących protokół WebRTC. Kamera domofonowa pozwala także na prowadzenie bezpośredniej konwersacji z gośćmi z poziomu zegarka Galaxy Watch.
 • Bezpośrednie sterowanie z poziomu zegarka Galaxy Watch urządzeniami Samsung i innych marek, takimi jak: SmartTag, oczyszczacze powietrza, termostaty i rolety. Wcześniej te funkcje dostępne były jedynie na smartfonie.
  • Samsung Galaxy SmartTag: włączenie/wyłączenie sygnału dźwiękowego oraz regulacja jego głośności
  • Oczyszczacze powietrza: regulacja prędkości wentylatora
  • Termostaty: ustawienie temperatury oraz kontrolowanie zadanej temperatury ogrzewania/chłodzenia. Przykładowo FIBARO Heat Controller.
  • Rolety: trzy zindywidualizowane komendy (otwórz, zamknij, pauza), regulacja poziomu rolet. Sprawdza się przy IKEA FYRTUR.
 • Ułatwić znalezienie zgubionego sprzętu z przypiętym SmartTagiem poprzez włączenie na nim dźwięku.
 • Zdalnie sterowanie telewizorem za pomocą zegarka Galaxy Watch. Dzięki nowej funkcji Device-to-Device (D2D) możliwe jest bezproblemowe sparowanie zegarka Galaxy Watch ze znajdującym się w pobliżu telewizorem Samsung Smart TV[2]. Zdecydowanie ułatwi obsługę telewizorów Samsung Smart TV, a przynajmniej te, które obsługują Bluetooth.

Na przykład użytkownicy Galaxy Watch będą mogli po raz pierwszy transmitować na żywo zarówno domowe, jak i dzwonkowe kamery Ring i Nest. Użytkownicy kamery pierścieniowej mogą również uzyskać dostęp do dwukierunkowej rozmowy bezpośrednio z zegarka Galaxy Watch.

Najnowsza aktualizacja SmartThings (v1.1.08) dostępna jest na kilku smartwatch’ach. Wśród nich znalazły się takie kultowe modele jak:

 • Galaxy Watch 5,
 • Galaxy Watch 5 Pro,
 • Galaxy Watch 4,
 • Galaxy Watch 4 Classic.

„Inteligentne zegarki i urządzenia do noszenia stają się coraz bardziej popularne, a ta nowa aktualizacja pozwala użytkownikom zmaksymalizować wrażenia związane z życiem w domu […] Cieszymy się, że możemy zbudować ten krytyczny most, który sprawi, że inteligentne życie stanie się bardziej dostępne i wygodne, pomagając użytkownikom Galaxy Watch chronić i monitorować ich domy natychmiast z dowolnego miejsca”.

— powiedział Jaeyeon Jung, wiceprezes wykonawczy i szef SmartThings, Device Platform Center w Samsung Electronics

Dzięki możliwości sprawdzania podłączonych kamer z Galaxy Watch utrzymanie łączności z inteligentnym domem jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Użytkownicy Galaxy Watch nie muszą nawet otwierać aplikacji – mogą po prostu przesunąć palcem w prawo od tarczy zegarka, aby łatwo uzyskać dostęp do SmartThings.

Wreszcie, użytkownicy Galaxy Watch mogą teraz zdalnie sterować podłączonymi inteligentnymi telewizorami za pomocą nowo dodanej funkcji sterowania „Device-to-Device” (D2D). Działa to z inteligentnymi telewizorami Samsung obsługującymi BT HID i wymaga, aby urządzenia znajdowały się w zasięgu Bluetooth.

Na targach CES 2023 Samsung zademonstrował, w jaki sposób widzi świat Internetu rzeczy, dzięki mocy SmartThings. Ta aktualizacja jest najnowszym przykładem zaangażowania firmy Samsung w usuwaniu barier w dzisiejszym, stale rosnącym, wzajemnie połączonym ekosystemie urządzeń.

 • [1] Dostępne w modelach Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 oraz Watch4 Classic.
 • [2] Funkcja dostępna w najnowszych modelach Samsung Smart TV z obsługą BT HID. Urządzenie musi znajdować się w zasięgu połączenia Bluetooth.

Źródło: Samsung Newsroom US, SamMobile, Samsung Newsroom PL

One thought on “Aktualizacja zegarków Galaxy Watch wprowadza nowe opcje sterowania inteligentnym domem

 1. Czekam aż z poziomu smartwatcha będę mógł sterować roombą. Teraz ogarniam to na smartfonie, ale zegarek byłby jednak wygodniejszy. Może to uwzględnią w kolejnych aktualizacjach.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s