Aktualizacja zegarków Galaxy Watch wprowadza nowe opcje sterowania inteligentnym domem

Użytkownicy od teraz będą mieli większą kontrolę nad swoim inteligentnym domem niż kiedykolwiek wcześniej dzięki najnowszej aktualizacji SmartThings w Galaxy Watch. Nowa aktualizacja zegarków Galaxy Watch z systemem operacyjnym Wear OS wprowadza dodatkowe opcje sterowania inteligentym domem z poziomu nadgarstka.

Firma Samsung Electronics ogłosiła dziś aktualizację ekosystemu SmartThings, która pozwoli użytkownikom Galaxy Watch monitorować i kontrolować większą część inteligentnego domu bezpośrednio z nadgarstka. Aktualizacja rozszerzy listę urządzeń, którymi można sterować za pomocą SmartThings na Galaxy Watch, w tym oczyszczacze powietrza, termostaty i żaluzje. Użytkownicy mogą również nadal cieszyć się łatwością i wygodą sterowania urządzeniami domowymi, takimi jak telewizor, klimatyzacja, oświetlenie, głośniki i nie tylko, bezpośrednio z zegarka Galaxy Watch w dowolnym miejscu i czasie.

  • Sterować termostatem, ustawiając temperaturę ogrzewania lub chłodzenia.
  • Otwierać i zamykać automatyczne żaluzje.
  • Kontrolować prędkość wentylatorów oczyszczaczy powietrza w domu.
  • Ułatwić znalezienie zgubionego sprzętu z przypiętym SmartTagiem poprzez włączenie na nim dźwięku.
  • Obsługiwać telewizory Samsung Smart TV, a przynajmniej te, które obsługują Bluetooth.

Na przykład użytkownicy Galaxy Watch będą mogli po raz pierwszy transmitować na żywo zarówno domowe, jak i dzwonkowe kamery Ring i Nest. Użytkownicy kamery pierścieniowej mogą również uzyskać dostęp do dwukierunkowej rozmowy bezpośrednio z zegarka Galaxy Watch.

Najnowsza aktualizacja SmartThings (v1.1.08) dostępna jest na kilku smartwatch’ach. Wśród nich znalazły się takie kultowe modele jak:

  • Galaxy Watch 5,
  • Galaxy Watch 5 Pro,
  • Galaxy Watch 4,
  • Galaxy Watch 4 Classic.

„Inteligentne zegarki i urządzenia do noszenia stają się coraz bardziej popularne, a ta nowa aktualizacja pozwala użytkownikom zmaksymalizować wrażenia związane z życiem w domu […] Cieszymy się, że możemy zbudować ten krytyczny most, który sprawi, że inteligentne życie stanie się bardziej dostępne i wygodne, pomagając użytkownikom Galaxy Watch chronić i monitorować ich domy natychmiast z dowolnego miejsca”.

— powiedział Jaeyeon Jung, wiceprezes wykonawczy i szef SmartThings, Device Platform Center w Samsung Electronics

Dzięki możliwości sprawdzania podłączonych kamer z Galaxy Watch utrzymanie łączności z inteligentnym domem jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Użytkownicy Galaxy Watch nie muszą nawet otwierać aplikacji – mogą po prostu przesunąć palcem w prawo od tarczy zegarka, aby łatwo uzyskać dostęp do SmartThings.

Wreszcie, użytkownicy Galaxy Watch mogą teraz zdalnie sterować podłączonymi inteligentnymi telewizorami za pomocą nowo dodanej funkcji sterowania „Device-to-Device” (D2D). Działa to z inteligentnymi telewizorami Samsung obsługującymi BT HID i wymaga, aby urządzenia znajdowały się w zasięgu Bluetooth.

Na targach CES 2023 Samsung zademonstrował, w jaki sposób widzi świat Internetu rzeczy, dzięki mocy SmartThings. Ta aktualizacja jest najnowszym przykładem zaangażowania firmy Samsung w usuwaniu barier w dzisiejszym, stale rosnącym, wzajemnie połączonym ekosystemie urządzeń.

Źródło: Samsung Newsroom US, SamMobile

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s