Samsung SmartTV na 2023 rok, czyli ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich

W 2022 roku telewizor Neo QLED QN91B cieszył się dużym zainteresowaniem w Polsce. Idąc za ciosem, Samsung przedstawia najnowsze portfolio telewizorów SmartTV na 2023 rok, które charakteryzuje się doskonałą jakością obrazu, rozbudowaną funkcjonalnością i jest jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika. Zapraszamy do naszego poradnika o współpracy telewizorów Samsung z inteligentnym domem SmartThings.

Ruszyła przedsprzedaż! Odkryj nowy OLED S95C 2023 i skorzystaj ze specjalnej oferty.

Konferencja Unbox & Discover 2023

Podczas wydarzenia Unbox & Discover 2023 Samsung pokazał najnowsze telewizory i sposób, w jaki mogą ułatwić i uprzyjemnić nam codzienne życie. Wszystko w zgodzie z wizją „Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich”.

„W firmie Samsung jesteśmy przekonani, że technologia powinna czynić nasze życie łatwiejszym i lepszym. […] Wybierając urządzenia marki Samsung, konsumenci mogą oczekiwać niezrównanych doświadczeń oraz efektu wow, troszcząc się jednocześnie o środowisko naturalne i o lepszą przyszłość dla nas wszystkich.”

– powiedział Jong-Hee Han, Wiceprezes, CEO i Dyrektor Działu Device eXperience w Samsung Electronics.

Nowe ekrany klasy premium źródłem wyjątkowych doświadczeń

Rok 2022 był już siedemnastym z kolei, w którym Samsung zajmował pozycję lidera światowego rynku telewizorów[1] – jest to nie tylko efekt stałego wprowadzania nowych technologii i funkcji, ale także wyraz zaangażowania firmy w rozwój designerskich produktów.

Najnowsze telewizory Neo QLED gwarantują doskonałą jakość obrazu, z jakiej znana jest firma Samsung oraz dźwięku, który przenosi widza w sam środek akcji. Na przykład dzięki funkcji Automatycznego Remasteringu HDR materiałów dostępnych w jakości SD, widzowie mogą teraz cieszyć się ulubionymi treściami – także tymi oglądanymi w serwisie YouTube – w wyższej jakości, jaśniejszymi z lepszymi kolorami. Remastering AI jest w stanie poprawić niskiej jakości dźwięk, a Q-Symphony pozwala wykorzystać pełnię możliwości głośników zainstalowanych w telewizorze oraz obsługujących to rozwiązanie soundbarów. Precyzyjne sterowanie poszczególnymi efektami dźwiękowymi przekłada się na bardziej realistyczne wrażenia odsłuchowe. Najwyższy w tegorocznej ofercie telewizor Excellence Line Neo QLED 8K QN900C bardzo pozytywnie zaskakuje zarówno ekspertów z branży, jak i recenzentów. Na przykład na stronie TechRadar opublikowano następujący komentarz: „Podczas oglądania kilka razy sam powiedziałem do siebie wow – a uwierzcie mi, nie robię tego często, testując różne telewizory.”.

Także linia telewizorów Samsung OLED zyskała liczne udoskonalenia. Wśród nich jest Neuronowy Procesor AI Quantum 4K, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji do poprawy jakości obrazu i podkreślenia jego szczegółów, a tym samym zapewnia widzowi niezapomniane wrażenia wizualne. Telewizory Samsung OLED oferują również otaczający użytkownika dźwięk z funkcjami Dolby Atmos i Dźwięk Podążający za Obiektem+ (OTS+). Dzięki nim telewizor analizuje wyświetlane treści i generuje dźwięk, który odpowiada temu, co dzieje się akurat na ekranie. Funkcje te są dostępne w modelach S95C i S90C.

Szeroka gama dostępnych w telewizorach usług, takich jak np. Panel Gracza, z pewnością spodoba się fanom rozrywki i gier komputerowych, którzy pragną cieszyć się w domu swoimi ulubionymi programami i grami.

Codzienna troska o środowisko naturalne

Podczas wydarzenia Unbox & Discover Samsung opowiedział o postępach w dążeniu do budowania lepszej przyszłości. Firma pracuje obecnie nad tym, by cały cykl życia produktów był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.

Gama dostępnych w 2023 roku modeli telewizorów, monitorów komputerowych, wyświetlaczy cyfrowych i pilotów zawiera pochodzące z recyklingu materiały i jest sprzedawana w ekologicznych opakowaniach z mniejszą ilością farby drukarskiej i zszywek. Monitory wysokiej rozdzielczości są produkowane z wykorzystaniem dryfującego w oceanach plastiku, zebranego w strefach przybrzeżnych. Trzecia generacja pilotów SolarCell nie korzysta już z baterii i pozwala na ładowanie pobierając energię z sygnałów emitowanych przez routery Wi-Fi. Użytkownicy mogą także za pomocą swojego telefonu lub telewizora aktywować tryb monitorowania zużycia energii (AI Energy) pozwalający monitorować zużycie energii – a wszystko po to, by oszczędzać więcej i wydawać mniej.

SmartThings ułatwia życie

Wszystkie telewizory marki Samsung współpracują z platformą SmartThings, która pozwala na bezproblemowe połączenie w sieć większości domowych urządzeń.

Platforma SmartThings automatycznie tworzy ekosystem domowych urządzeń zaraz po ich rozpakowaniu, nawiązując połączenie z innymi elementami wyposażenia. Dzięki współpracy prowadzonej w ramach Home Connectivity Alliance – organizacji powołanej do życia przez firmę Samsung – platforma SmartThings jest kompatybilna z urządzeniami wielu różnych marek, pozwalając na bezproblemowe rozbudowywanie systemu o coraz to nowe moduły i funkcje.

Użytkownicy nie muszą też myśleć o bezpieczeństwie platformy SmartThings. Informacje wrażliwe, takie jak kody PIN i klucze IoT są przechowywane przez system Samsung Knox Vault w izolowanym, doskonale zabezpieczonym przed nieuprawnionym dostępie chipie.

Zapraszamy do naszej recenzji Samsung SmartTV 2022 QE55QN91BA

w inteligentnym domu SmartThings

Transmisja z Unbox & Discover 2023

Wydarzenie Unbox & Discover jest już dostępne na kanale Samsung na YouTube.

Źródło: Newsroom Samsung PL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s