Sterowanie inteligentnym domem z poziomu zegarka Samsunga

Tworząc ekosystem SmartThings Samsung nie zapomniał o swoich zegarkach z serii Galaxy Watch działających początkowo na opracowanym przez siebie systemie operacyjnym Tizen. Od 2021 roku Samsung rozpoczął głęboką współpracę z Google, producentem oprogramowania Android. W wyniku współpracy mocno przebudowano zegarkową wersję systemu operacyjnego, czyli Wear OS. Wprowadzono nakładkę systemową One UI Watch specjalnie dla zegarków od Samsunga. Współpraca obejmowała również udostępnienie najważniejszych aplikacji, w tym SmartThings. Od tego czasu wszystkie nowe zegarki Samsunga są wyposażone już w system Wear OS.

  • [Aktualizacja 1]: Treść tego poradnika, ze względu porzucenie systemu Tizen i stworzenie wersji dla systemu Wear OS, została przeniesiona została do tego wpisu. W tym wpisie wybierz wersję aplikacji jaka Ciebie interesuje.

Możliwości sterowania na zegarku

Podkreślić należy, że na zegarku mamy bardzo ograniczoną powierzchnię wyświetlacza, w związku z tym, wszystkiego na nim w wygodnej formie nie wyświetlimy. Wersja aplikacji na zegarek to okrojona wersja ze smartfonów, jej zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie sterowania urządzeniami.

Musimy podkreślić, że producent zrezygnował z ciągłej/natychmiastowej synchronizacji, dla dobra baterii smartwatcha. Jeśli uruchomimy aplikację SmartThings na zegarku Galaxy musimy odczekać chwilę aż zsynchronizują się stany wszystkich urządzeń IoT.

SmartThings dla Tizen

Zapraszamy do szczegółowego poradnika, który opisuje możliwości aplikacji SmartThings dla systemu operacyjnego Tizen. Modele obsługujące tą wersję aplikacji:

  • Galaxy Watch
  • Galaxy Watch 3
  • Galaxy Watch Active
  • Galaxy Watch Active 2

Po szczegóły możliwości sterowania zapraszamy do wpisu.

SmartThings dla Wear OS

Zapraszamy do szczegółowego poradnika, który opisuje możliwości aplikacji SmartThings dla systemu operacyjnego Wear OS. Poznasz możliwości sterowania poszczególnych urządzeń oraz jak skorzystać z zaawansowanych automatyzacji aplikacji towarzyszących. Obejmuje on, smartwatche Samsunga wydane po 2021 roku, czyli najnowsze urządzenia takie jak:

  • Galaxy Watch 4
  • Galaxy Watch 5

Szczegółowy poradnik, znajdziesz tutaj.

10 myśli w temacie “Sterowanie inteligentnym domem z poziomu zegarka Samsunga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s