Philips Hue GO – sprytna przenośna lampka dająca imponujące efekty

Odpowiednie światło towarzyszy nam cały czas warto więc aby wykreowało imponujący efekt na nas i naszych gościach. Jednym z takich urządzeń jest lampa przenośna LED. Dzisiaj przyjrzymy się bardzo sprytnemu rozwiązaniu od Philips Hue a mianowicie Philips Hue GO.

To sprytne urządzenie będące bezprzewodową lampą w przezroczystej oprawie, zasilaną z wewnętrznego akumulatora. Pozwala stworzyć kolorowe aranżacje światła na potrzeby domowej rozrywki czy wieczornego relaksu.

Za pomocą przycisku z tyłu lampy. Dającym możliwość sterowania barwą światła oraz łatwą możliwość przyciemniania nie tylko przy użyciu aplikacji. Pomoże nam zapewnić odpowiednią ilość światła od poranka aż do wieczora, dopasowując oświetlenie do Twoich potrzeb. Przy okazji bardzo elastyczne źródło światła, które możemy przetransportować przykładowo do łazienki. Pomimo że lampa Philips Hue Go nie jest wodoodporna, może wytrzymać dużą wilgotność.

Opis

Philips Hue GO znajduje się w kolekcji Hue White and color ambiance gdzie mamy pełną możliwość sterowania światłem, dostęp do 16 milionów kolorów, zmienną barwę światła z zimnej na ciepłą i możliwość ściemniania 0 – 100%. Wytwarza strumień światło o 300 lm. Philips Hue GO posiada wspomniany akumulator, który pozwala do 3 godzin pracy bez zasilania. Możemy nią sterować za pomocą włącznika na lampce, razem z 7 różnymi efektami świetlnymi: ciepłe białe światło, pobudzające chłodne światło oraz 5 naturalnych, które pasują do wyjątkowych chwil. Możesz także wybrać jeden kolor – wystarczy jedynie szybko przycisnąć i przytrzymać przełącznik aż do pojawienia się pożądanej barwy. Żywotność to aż 20 000 godzin. Posiada już wspomnianą odporność na wilgoć (IP20). Komunikacja odbywa się po protokole Zigbee z mostkiem Philips – współpraca została opisana szerzej tutaj. Niestety jest jeden minus urządzenie po dłuższym czasie bezczynności (pod zasilaniem bateryjnym), przechodzi przypuszczalnie w stan uśpienia i tracimy możliwość sterowania poprzez aplikację, wtedy należy włączyć ręcznie lampkę i sytuacja wraca do normy. Komunikacja stała z systemem również drenuje baterię i stan czuwania na zasilaniu akumulatorowym możemy liczyć w godzinach. Wymiary to 7,9 cm wysokości, długość 15 cm i szerokości 15 cm. Waga zaś to 0,9 kg. Całość jest w kolorze białym, perfekcyjnie wykonana, dzięki czemu może uchodzić za bardzo dekoracyjne.

Sposób użycia: W związku z usypianiem urządzenia po dłuższej bezczynności (na zasilaniu bateryjnym). Lampę używam na co dzień pod zasilaniem z gniazdka, mając pełną możliwość komunikacji w każdej chwili. Dopiero w specyficznych sytuacjach jest ona odłączana i używana bezprzewodowo. Przykładowo dla kobiet: w celu wytworzenia nastroju w łazience podczas kąpieli, czy dla mężczyzn biorących ją w nocy do ogrodu.

 • Plusy
  • Prosta obsługa
  • Ilość i intensywność kolorów
  • Długa żywotność lampy
  • Robi wrażenie na odwiedzających i wygląd
  • Przenośna
  • Przetwarzanie lokalne
 • Minusy
  • Jednak krótki czas na baterii
  • Pod zasilaniem bateryjnym odłącza się od SmartThings

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy możliwość zaprogramowania szybkich automatyzacji: włączenia i wyłączenia lampy LED oraz np. minutnika. Dostępna jest pełna paleta kolorów, ustawienie (ściemniacza) jasności lampy, jak i temperatury kolorów. Panel „Historii” również nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań lampy. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji oraz pokoju.

Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, przy posiadaniu mostka Philips Hue, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia. Przy braku mostka i sterowaniu poprzez Bluetooth, lampa korzysta z przetwarzania w chmurze.

Tworzenie automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” musimy podzielić na dwa etapy, ponieważ znacznie różnią się dostępne opcje jeśli inicjujemy warunek „Jeśli”. W pierwszej możliwości „Jeśli” urządzenie pozwala na wybranie opcji „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Jak i wartość ściemniacza i temperatury kolorów. W drugiej możliwości „Wtedy”, lampa pozwala na dużo więcej, mamy pełną możliwość tworzenia opcji przydatnych w programowaniu już np. scenerii. I tak mamy ponownie opcje „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Ustawienie jednego z 16 milionów kolorów, jasności lampy z zakresu 0 – 100%, bądź temperatury kolorów z zakresu 2000 – 6500 K. Akcję uruchomienia lampy możemy opóźnić o dowolny czas, jak i wyłączyć ją automatycznie po ustalonym czasie.

Instalacja

Posiadamy dwie możliwości dodania urządzeń Philips Hue do ekosystemu SmartThings. Pierwsza dotyczy użytkowników nieposiadających centrali SmartThings, tym samym łącząc lampy poprzez serwer. Pełna instrukcja instalacji poprzez chmurę znajduje się tutaj.

Jeśli posiadamy mostek Hue i centralę SmartThings możemy przejść do instalacji. W pierwszej kolejności musimy połączyć nową lampę z mostkiem i aplikacją Philips Hue. W pierwszej kolejności musimy pobrać aplikację z Google Store bądź AppStore (iOS 12.0 lub nowszy). Po zainstalowaniu aplikacji, uruchamiamy ją. Aby wyszukać nowe urządzenie, musimy przejść do ustawień aplikacji (klikając trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu. Z dostępnych ustawień, kliknij „Konfiguracja świateł”, następnie „Dodaj światło”. Należy upewnić się czy lampa GO podłączona jest do zasilania. Lampę możemy dodać poprzez wpisanie numeru seryjnego (znajduje się on na urządzeniu) lub poprzez wyszukanie, klikamy „Wyszukaj”. Po chwili zostanie wykryta nowa lampa i dodana do listy. Nowo dodane urządzenia posiadają dopisek „Nowość”.

Po dodaniu urządzenia w aplikacji Philips Hue, możemy przystąpić do dodania lampy Iris do ekosystemu SmartThings. Przechodzimy do aplikacji SmartThings, na ekranie głównym aplikacji, klikamy „plus”, kolejno „Urządzenie”, znajdujemy markę Philips Hue >> Oświetlenie. I dodanie poprzez „Philips Hue with SmartThings Hub”, klikamy „Rozpocznij”, uruchamiając proces konfiguracji. Wybieramy hub i pokój dla urządzenia. Po chwili zostanie wyszukana i dodana do ekosystemu. Nowa lampa zaświeci się, na koniec mamy możliwość zmiany nazwy przykładowo „Philips Hue GO”, kończymy proces instalacji, klikając „Gotowe”.

Usunięcie z ekosystemu SmartThings

Aby usunąć lampę Iris z ekosystemu SmartThings, należy wejść w główny ekran urządzenia. Kliknąć Więcej opcji ( ⋮ ) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Edytuj. W panelu edycji, wybieramy Usuń urządzenie. Następnie potwierdzamy operację, stukając Usuń. Pamiętaj, że usunięcie z aplikacji skutkuje również wyczyszczeniem urządzenia z wszelkich przypisanych automatyzacji i scenerii.

Usunięcie w aplikacji Hue

Aby uniknąć ponownego wyszukania urządzenia przez aplikację SmartThings, należy również usunąć lampę z aplikacji Philips Hue. W tym celu otwieramy aplikację Hue, przechodzimy do ustawień (prawy dolny róg). Z wyświetlonej listy wyszukujemy lampę Iris, aby upewnić się, że usuwamy odpowiednią lampę możemy kliknąć na nazwę a lampa mrugnie nam światłem. Aby usunąć klikamy ikonę informacji ( i ), następnie Usuń. Potwierdzamy klikając Usuń.

Gdzie zakupić ?

Zawartość pudełka to przenośna lampa, adapter z kablem do ładowania oraz instrukcja obsługi w języku angielskim. Produkt jest szeroko dostępny na rynku. Cena to ok. 250 zł. Stronę produktu autorstwa producenta zajdziemy tutaj.

Instrukcja

5 myśli w temacie “Philips Hue GO – sprytna przenośna lampka dająca imponujące efekty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s