Samsung SmartThings i Google Nest łączą siły, aby ulepszyć inteligentne domy

SmartThings, ogłosił dziś partnerstwo z Google, wprowadzając portfolio produktów Google Nest do inteligentnego domu SmartThings, jednego z największych ekosystemów IoT. Dzięki integracji urządzenia Google Nest, w tym termostatów, kamer i dzwonków do drzwi. Wszystkie z nich otrzymają certyfikat „Works With SmartThings” (WWST), umożliwiając użytkownikom bezproblemowe sterowanie inteligentnym domem za pośrednictwem SmartThings.

  • [Aktualizacja 1]: Integracja została udostępniona użytkownikom, lecz niestety nadal nie jest dostępna w Polsce.
  • [Aktualizacja 2]: Dostaliśmy informację od odpowiedniego działu w SmartThings. Google Nest jest dostępne dla użytkowników, którzy mają konta w następujących krajach: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Japonia, Holandia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone.
  • [Aktualizacja 3]: Integracja została udostępniona w Polsce.
Nest SmartThings

Po raz pierwszy użytkownicy SmartThings będą mogli regulować termostat Nest, oglądać transmisje z kamer na żywo z zewnętrznych kamer Nest i słyszeć, kto jest przy drzwiach dzięki Nest Hello. Użytkownicy SmartThings mogą również włączać urządzenia Nest do swoich obecnych urządzeń, aby tworzyć sceny i zautomatyzowane doświadczenia, sterując funkcjami za pomocą prostych poleceń głosowych lub za pośrednictwem aplikacji. Wkrótce użytkownicy będą mogli również przesyłać strumieniowo bezpośrednio ze swoich urządzeń Nest obraz do telewizora Samsung lub lodówki Family Hub.

Technologia SmartThings nieustannie ulepsza i ulepsza sposób, w jaki doświadczamy inteligentnego życia. Cieszymy się, że możemy jeszcze bardziej zacieśnić naszą współpracę z Google i zintegrować Nest z naszym portfolio, aby zaoferować użytkownikom więcej sposobów kontrolowania i automatyzacji ich domu. Zależy nam na stworzeniu uniwersalnego systemu, w którym wszystkie inteligentne urządzenia domowe będą ze sobą współpracować.

– powiedział Ralf Elias, wiceprezes ds. Internetu rzeczy w Samsung Electronics.

Nowa integracja umożliwi użytkownikom SmartThings sterowanie urządzeniami Nest.

SmartThings będzie obsługiwać urządzenia Google Nest od stycznia 2021 roku, Tworząc pomost między jednym z wiodących w branży ekosystemów do zarządzania inteligentnymi urządzeniami.

Obie firmy usprawniły ostatnio również proces włączania Asystenta Google na urządzeniach Samsung. Co więcej, możliwa jest interakcja z urządzeniami Samsunga za pośrednictwem Asystenta Google w sześciu dodatkowych językach, w tym francuskim, niemieckim, portugalskim, japońskim i, co może przede wszystkim z punktu widzenia Samsunga, koreańskim.

SmartThings jest liderem w branży technologii IoT, a jego otwarta platforma łączy urządzenia, programistów i usługi, oferując jeden z największych zintegrowanych ekosystemów. Dzięki ponad 180 certyfikowanym markom i ponad 63 milionom aktywnych użytkowników platformy, SmartThings ułatwia wprowadzanie innowacji w połączonym życiu w wielu przypadkach użycia.

Źródła: Samsung Newsroom, Blog Google

5 myśli w temacie “Samsung SmartThings i Google Nest łączą siły, aby ulepszyć inteligentne domy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s