Philips Hue Signe – nowoczesna lampa stołowa do Twojego domu

Nowoczesna lampa stołowa z nowoczesnym designem, zapewnia zmianę kolorów w palecie barw RGB oraz pełną paletę barw od światła białego aż do ciepłego. Pozwala stworzyć wyjątkowy nastrój w każdym pomieszczeniu i znacznie unowocześnić wystrój. Dzisiaj przyjrzymy się eleganckiej lampie stołowej Philips Hue Signe.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości firmy Philips Hue, która wypożyczyła lampę na testy.

Opisywana lampa biurkowa Signe posiada również swój większy odpowiednik – lampę podłogową Signe, posiadającą wysokość 149 cm.

Opis

Philips Hue Signe znajduje się w kolekcji Hue White and color ambiance, gdzie mamy pełną możliwość sterowania światłem, dostęp do 16 milionów kolorów, zmienną barwę światła z zimnej na ciepłą i możliwość ściemniania 0 – 100%. Wytwarza wyjątkowo silny strumień światła o 1050 lm. Żywotność to aż 25 000 godzin. Komunikacja odbywa się po protokole Zigbee z mostkiem Philips – współpraca została opisana szerzej tutaj oraz po protokole Bluetooth, jeśli nie posiadamy mostka Hue. Wymiary to 62,8 cm wysokości, 7,7 cm długości i 6,5 cm szerokości, a długość kabla to 1,8 metrów. Lampa waży 0,608 kg, cięższa podstawa pozwala na zachowanie stabilności. Całość jest perfekcyjnie wykonana z wysokiej jakości aluminium w kolorze srebrno-aluminiowym, dzięki czemu uchodzi za bardzo elegancką.

 • Plusy
  • Silny strumień światła i intensywność kolorów
  • Długa żywotność lampy
  • Robi wrażenie na odwiedzających
  • Elegancki wygląd
  • Przetwarzanie lokalne
 • Minusy
  • Cena

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy możliwość włączenia/wyłączenia lampy Signe, zaprogramowania szybkich automatyzacji: włączenia i wyłączenia lampy LED oraz pewną formę minutnika. Poniżej posiadamy możliwość ustawienia dowolnego koloru z palety barw RGB, jak i pięć ostatnio używanych barw oraz sześć sugestii. Kolejna belka pozwala na ustawienie ściemniacza od 1 do 100%. Pod ściemniaczem posiadamy również pięć kół, będących przyciskami ustawiającymi ściemniacz kolejno od lewej na 10%, 30%, 50%, 70% oraz 90% jasności. Ostatnia opcja to ustawienie temperatury światła w zakresie 2000 K – 6500 K. Panel „Historii” nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań lampy. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji, pokoju oraz dodania do panelu „Ulubione”.

Lampa wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, przy posiadaniu mostka Philips Hue, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia. Przy braku mostka i sterowaniu poprzez Bluetooth, lampa korzysta z przetwarzania w chmurze.

Tworzenie automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” musimy podzielić na dwa etapy, ponieważ znacznie różnią się dostępne opcje jeśli inicjujemy warunek „Jeśli”. W pierwszej możliwości „Jeśli” urządzenie pozwala na wybranie opcji „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone” oraz wartość ściemniacza i temperatury kolorów. Dodatkowo posiadamy opcję jak długo zachowany powinien być stan przed uruchomieniem automatyzacji oraz czy ma być to warunek wstępny. W drugiej możliwości „Wtedy”, lampa pozwala na dużo więcej, mamy pełną możliwość tworzenia opcji przydatnych w programowaniu już np. scenerii. Mamy ponownie opcje „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Ustawienie jednego z 16 milionów kolorów, jasności lampy z zakresu 0 – 100%, bądź temperatury barwy z zakresu 2000 – 6500 K. Akcję uruchomienia lampy możemy opóźnić o dowolny czas, jak i wyłączyć ją automatycznie po ustalonym czasie.

Instalacja Philips Hue Signe

Posiadamy dwie możliwości dodania urządzeń Philips Hue do ekosystemu SmartThings. Pierwsza dotyczy użytkowników nieposiadających centrali SmartThings, tym samym łącząc lampy poprzez serwer. Pełna instrukcja instalacji poprzez chmurę znajduje się tutaj.

Jeśli posiadamy mostek Hue i centralę SmartThings możemy przejść do tradycyjnej instalacji. W pierwszej kolejności musimy połączyć Signe z mostkiem i aplikacją Philips Hue. W tym celu musimy pobrać aplikację z Google Store bądź AppStore (iOS 12.0 lub nowszy). Po zainstalowaniu aplikacji, uruchamiamy ją. Aby wyszukać nowe urządzenie, musimy przejść do Ustawienia aplikacji, klikamy w prawym dolny róg ekranu. Z dostępnych opcji, kliknij Światła, następnie plus ( + ) znajdujący się w prawym górnym rogu. Należy upewnić się, że lampa podłączona jest do zasilania. Możemy lampę dodać poprzez wpisanie numeru seryjnego (znajduje się on na obudowie) lub poprzez wyszukanie, klikamy Wyszukaj. Po chwili zostanie ona wykryta, nadajemy jej nazwę i zatwierdzamy klikając Zapisz. Następnie umieszczamy ją w pokoju, w tym celu przeciągnij Signe do wybranego pokoju i klikamy Gotowe.

Po dodaniu lampy Signe w aplikacji Philips Hue, możemy przystąpić do dodania jej do ekosystemu SmartThings. Przechodzimy do aplikacji SmartThings, na ekranie głównym aplikacji, klikamy plus ( + ) znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu, kolejno Urządzenie, znajdujemy markę Philips Hue >> Oświetlenie. I dodanie poprzez Philips Hue with SmartThings Hub, klikamy Rozpoczęcie, uruchamiając proces konfiguracji. Wybieramy hub i pokój dla nowego urządzenia. Po chwili lampa zostanie odnaleziona i dodana do inteligentnego domu. Możemy zmienić nazwę lampy, aby zakończyć proces instalacji, klikamy Gotowe.

Usunięcie z ekosystemu SmartThings

Aby usunąć lampę Signe z ekosystemu SmartThings, należy wejść w główny ekran urządzenia. Kliknąć Więcej opcji ( ⋮ ) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Edytuj. W panelu edycji, wybieramy Usuń urządzenie. Następnie potwierdzamy operację, stukając Usuń. Pamiętaj, że usunięcie z aplikacji skutkuje również wyczyszczeniem urządzenia z wszelkich przypisanych automatyzacji i scenerii.

Usunięcie w aplikacji Hue

Aby uniknąć ponownego wyszukania urządzenia przez aplikację SmartThings, należy również usunąć lampę z aplikacji Philips Hue. W tym celu otwieramy aplikację Hue, przechodzimy do ustawień (prawy dolny róg), następnie klikamy Światła. Z wyświetlonej listy wyszukujemy Signe, aby upewnić się, że usuwamy odpowiednie światło możemy kliknąć na nazwę a mrugnie nam światłem. Aby usunąć klikamy na dole ekranu Usuń i potwierdzamy stukając Usuń światło.

Jak możecie zauważyć w ustawieniach lampy w aplikacji Hue, dodatkowo możemy ustawić zachowanie po włączeniu zasilania, mamy do dyspozycji: domyślne, ostatnio używana barwa i jasność lub pozostawienie zgaszonego światła.

Gdzie zakupić ?

Philips Hue Signe w wersji stołowej dostępna jest w cenie 600 zł. Jest szeroko dostępna w polskiej dystrybucji. W pudełku znajdziemy żarówkę oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Producent gwarantuje 2 lata gwarancji.

2 myśli w temacie “Philips Hue Signe – nowoczesna lampa stołowa do Twojego domu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s