Philips Hue Bridge – podstawowe informacje o mostku ułatwiającym sterowanie oświetleniem

Dopiero skorzystanie z mostka Philips Hue w ekosystemie SmartThings daje pełne możliwości skorzystania z funkcji, takie jak zdalne sterowanie światłem, synchronizację oświetlenia z życiem domowników, automatyczne zapalanie się światła i wykonywanie scenerii.

Po wcześniejszym zapoznaniu się z systemem oświetlenia i instrukcjami instalacji. Przyjrzymy się dzisiaj specyfikacji technicznej mostka.

Philips Hue Bridge – wersja 1

Mała informacja o pierwszym mostku, został on wydany w 2012 roku, a 30 kwietnia 2020 roku przestał być wspieramy przez producenta i odłączony do serwerów.

Wygląd mostka Philips Hue w pierwszej wersji

Philips Hue Bridge – wersja 2

Mostek Philips Hue z 2015 roku jest sercem inteligentnego oświetlenia Hue – steruje działaniem całego systemu, komunikując się z inteligentnymi żarówkami, lampami, a tym samym zapewnia ich płynną współpracę. Umożliwia również działanie wszystkich funkcji to po podłączeniu go do ekosystemu SmartThings możemy w pełni dopasować oświetlenie do swoich potrzeb i korzystać ze wszystkich funkcji inteligentnego oświetlenia dzięki scenerią i automatyzacją.

Mostek Hue umożliwia podłączenie do 50 punktów świetlnych (żarówki i lampy Philips Hue), co pozwala wyposażyć cały dom, wewnątrz i na zewnątrz, a następnie sterować całym oświetleniem za pomocą aplikacji. Do jednego mostka można podłączyć równeiż do 12 akcesoriów, co pozwoli na całkowitą automatyzować dom, zapewniając Ci komfort i wygodę. System Philips Hue jest oparty na ZigBee – bezpiecznej, niezawodnej i wydajnej energetycznie technologii umożliwiającej sterowanie inteligentnym oświetleniem. Inteligentny system oświetlenia Hue jest nieustannie wzbogacany o nowe funkcje i ulepszenia. Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia.

Wymiary urządzenia

Gdzie zakupić ?

Zawartość pudełka to mostek, kabel sieciowy Ethernet, zasilacz oraz kilka instrukcji obsługi w różnych językach.

Produkt jest szeroko dostępny na rynku. Cena to ok. 200 zł, lecz często jest spotykany w całych pakietach startowych z żarówkami.

7 myśli w temacie “Philips Hue Bridge – podstawowe informacje o mostku ułatwiającym sterowanie oświetleniem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s