Philips Hue opóźnia wprowadzenie standardu Matter

Na początku października 2022 roku oficjalnie uruchomiono nowy standard inteligentnego domu Matter, po wielu wybojach i przenoszeniu udostępnienia protokołu. Zaś listopadzie 2022 roku SmartThings aktualizacją wprowadziło obsługę nowego standardu łączności urządzeń IoT. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących Matter — zapraszamy do poradnika „Co nam przyniesie Matter ?”.

Philips Hue jest również jednym z twórców nowego standardu i ogłosił podczas premiery w listopadzie 2022 roku, że aktualizacji oprogramowania dla Philips Hue Bridge możemy spodziewać się w pierwszym kwartale 2023 roku”.

Pierwszy kwartał już za kilka dni się skończył, ale aktualizacja Matter dla mostka Hue nie została jeszcze wydana. Jak donosi Hueblog.com, który zapytał przedstawicieli Philips Hue, co się dzieje w sprawie standardu Matter, cytując:

„Przy uruchomieniu Matter współpracujemy z wieloma partnerami z branży inteligentnych domów. W przypadku Philips Hue zawsze koncentrujemy się na przekonującej jakości, aby spełnić oczekiwania naszych klientów. Dlatego aktualizacja oprogramowania Philips Hue Bridge zajmie trochę więcej czasu niż pierwotnie planowano, zanim udostępnimy ją wszystkim konsumentom. Poinformujemy Cię, gdy tylko będziemy mieli konkretną datę wydania aktualizacji oprogramowania Matter.”

„Aktualizacja, gdy nadejdzie, połączy wszystkie istniejące światła Hue, wraz z oryginalną żarówką wprowadzoną na rynek w 2012 roku, z dowolnym kompatybilnym ekosystemem Matter. (Jedyne urządzenia Hue, które nie obsługują Matter, to Hue Play Sync Box i Tap Dial Switch).

— Kelly Gramuglia z Signify, który jest właścicielem Philips Hue, powiedział The Verge w e-mailu.

Gramuglia zasugerowała, że opóźnienie było częściowo związane z powolnym wdrażaniem pełnej specyfikacji Matter przez inne firmy. Cytując: „Wprowadzenie Matter jest współzależne od innych graczy w branży inteligentnych domów”.

Kontrolery Amazon Alexa i Samsung SmartThings Matter nie obsługują jeszcze mostkowania — co oznacza, że ​​żarówki Hue nie będą działać z Matter na tych platformach, dopóki tego nie wprowadzą. Ponadto ani Google, ani aplikacje inteligentnego domu Amazon nie współpracują jeszcze z Matter na iOS, co może być frustrujące dla użytkowników.

Nie ma też nowego harmonogramu aktualizacji Hue Matter. Ci, którzy chcą wypróbować swoje produkty oświetleniowe Hue z Matter, mogą założyć konto programisty i uzyskać dostęp do oprogramowania w wersji beta.

Opóźnienie nie jest katastrofą dla nowego protokołu inteligentnego domu. Signify nie zamierza rezygnować ze standardu. Philips Hue to jeden z pierwszych i najbardziej zagorzałych zwolenników Matter. Jadnak ma jeszcze długą drogę do pełnego wprowadzenia.

Zapraszamy do przewodnika, jak podłączyć oświetlenie Philips Hue z platformą SmartThings. Instrukcję standardu Matter dla ekosystemu SmartThings znajdziesz tutaj.

Źródło: The Verge, HueBlog.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s