Żarówka Philips Hue White – rozświetli Twój dom ciepłym światłem

Odpowiednie światło towarzyszy nawet przy najbardziej zwyczajnym czynnościom, takim jak jedzenie śniadania czy czytanie gazety, dlatego też wybranie odpowiedniego jest tak ważne. Inteligentna żarówka daje możliwość sterowania barwą światła oraz łatwą możliwość przyciemniania. Zapewnia odpowiednią ilość światła od poranka aż do wieczora, dopasowując oświetlenie do Twoich potrzeb. Dzisiaj przyjrzymy się Philips Hue White A60 E27 – żarówce LED o ciepłej barwie od Philipsa.

Opis

W kolekcji a pod nazwy Hue White mamy stałą barwę światła na poziomie 2700 K dające barwę ciepłą i posiadamy tylko możliwość ściemniania 0 – 100%. Gwint to E27, moc na poziomie 9W (odpowiednik tradycyjnej żarówki 60W), napięcie zaś 220-240V. Żarówka daje jasność 800 lm. Żywotność to aż 25 000 godzin, może się poszczycić klasą energetyczną A+. Komunikacja odbywa się po protokole Zigbee z mostkiem Philips – współpraca została opisana szerzej tutaj. Cena to około 60 zł za sztukę.

Sposób użycia: Po wkręceniu żarówki i dodaniu do systemu, możemy nią sterować. Tutaj niestety pojawia się minus tego rozwiązania, nie można wyłączyć włącznika ściennego od danego żyrandola. Odłączając źródło prądu nie mamy już możliwości sterowania. Pozostaje nam pozostawienie włącznika świetlnego w ciągłej pozycji włączonej. Maksymalny pobór mocy w trybie gotowości to 0,2 W. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu a mianowicie przełącznik ścienny Philips Hue Wall Switch lub skorzystanie z innych możliwości sterowania np. poprzez aplikację (ręcznie, procedury czy sceny) oraz fizycznie poprzez np. przycisk czy pilot.

 • Plusy
  • prosty montaż
  • intensywność koloru i opcja ściemniania
  • długa żywotność żarówki
  • przetwarzanie lokalne
 • Minusy
  • Ciągłe podłączenie do źródła prądu, włączony kontakt czy lampa.

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy możliwość zaprogramowania szybkich automatyzacji: włączenia i wyłączenia listwy LED oraz np. minutnika. Dostępna jest tylko opcja ustawienia ściemniacza od 0 do 100%. Panel „Historii” również nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań żarówki. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji oraz pokoju.

Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia.

Tworzenie automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” musimy podzielić na dwa etapy, ponieważ znacznie różnią się dostępne opcje jeśli inicjujemy warunek „Jeśli”. W pierwszej możliwości „Jeśli” urządzenie pozwala na wybranie opcji „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone” oraz wartość ściemniacza. W drugiej możliwości „Wtedy”, żarówka pozwala na ciut więcej, mamy pełną możliwość tworzenia opcji przydatnych w programowaniu już np. scenerii. I tak mamy ponownie opcje „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Ustawienie jasności żarówki z zakresu 0 – 100%. Akcję uruchomienia możemy opóźnić o dowolny czas, jak i wyłączyć automatycznie po ustalonym czasie. Poniżej przedstawiam przykłady automatyzacji wykonanej na żarówce LED.

Instalacja

Dodanie do ekosystemu jest proste należy postępować zgodnie z instrukcją w aplikacji. Klikamy w aplikacji „Dodaj urządzenie”, wybieramy markę Philips Hue >> „Oświetlenie” i dodanie „Philips Hue z koncentratorem SmartThings”. Kontynuujemy pierwsze kroki, wybierając koncentrator i pomieszczenie dla urządzenia. Po dodaniu do systemu taśma LED się zaświeci, mamy możliwość nadania nazwy.

Gdzie zakupić ?

Zawartość pudełka to żarówka LED oraz kilka instrukcji obsługi w różnych językach.

Producent prawdopodobnie powoli wycofuje żarówkę o kształcie A60 stąd może już nie być łatwo dostępna na rynku. Cena to ok. 60-70 zł za sztukę, sprzedawane są również w dwupakach.

2 myśli w temacie “Żarówka Philips Hue White – rozświetli Twój dom ciepłym światłem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s