Niestandardowa SmartApps w aplikacji SmartThings

SmartApps, jak powiedzieliśmy sobie we wcześniejszym wpisie, to wstępnie skonfigurowane usługi, które zapewniają dodatkowe funkcje kontroli nad urządzeniami. Można powiedzieć, że są to aplikacje wewnątrz SmartThings.

Niestandardowa SmartApps to tworzona przez społeczność bądź developerów nowa funkcja dla SmartThings. Poszerzają aplikację o zaawansowane możliwości zarządzania bateriami w urządzeniach, czy sterowanie termostatami w inteligentnym domu.

Kody do SmartApps, zwykle są publikowane na platformach programistycznych, takich jak GitHub, a następnie autor umieszcza link do kodu na forum SmartThings. Dodatkowo jeszcze część developerów, obok swojej działalności, tworzy zaawansowane SmartApps. Możemy się tutaj posłużyć przykładem RBOY APPS, gdzie znajdziemy zbiór naprawdę ciekawych funkcji. Niestety w takich wypadkach kody są udostępniane za opłatą.

Lista opisanych niestandardowych SmartApps:

Dzisiaj przedstawimy proces instalowania niestandardowej SmartApps w IDE. Przeciętny użytkownik może pomyśleć, że jest to skomplikowany proces, podczas gdy w rzeczywistości jest dość prosty. Niezbędne kody SmartApps znajdziesz w poszczególnych wpisach ich dotyczących. Tutaj posłużmy się przykładem menedżera wakacji.

Instrukcja dodawania niestandardowej SmartApps

Do wykonania tych czynności zaleca się użycie przeglądarki na komputerze. Aby zainstalować SmartApps. Musisz posiadać jej kod programistyczny. Znaleziony kod kopiujemy (Ctrl + C), upewniając się, że został skopiowany w całości.

W pierwszej kolejności należy się zalogować się do IDE na https://account.smartthings.com, i klikamy „Log in”. Koniecznie na to samo konto Samsung, na którym został zbudowany inteligentny dom SmartThings.

Następnie wchodzimy w „My SmartApps”. Tutaj posiadamy listę wszystkich niestandardowych SmartApps do tej pory zainstalowanych, W Twoim wypadku jest ona jeszcze pusta.

Kliknij „New SmartApp” i tym samym przechodzimy do instalowania.

My zdecydowaliśmy się na instalację aplikacji z posiadanego już kodu, więc na kolejnej stronie klikamy „From Code”. Wklejamy wcześniej skopiowany kod (Ctrl + V) i kliamy „Create”.

W kolejnym kroku po wyświetleniu komunikatu „Created SmartApp”. Kończąc instalację, kliknij „Publish”, a następnie „For Me” w prawym górnym rogu. Pojawi się kończący komunikat „SmartApp published successfully”.

Teraz możemy przejść do dodania SmartApps do ekosystemu SmartThings. Otwieramy aplikację na telefonie, klikamy Dodaj „plus” w prawym górnym rogu ekranu, następnie wybierz „Smart App”. Wybierz instalowaną wcześniej aplikację i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, przechodząc przez cały proces wstępnej konfiguracji SmartApps.

Kontroluj i edytuj swoje SmartApps

Niektórymi SmartApps można sterować bezpośrednio, podczas gdy inne tworzą automatyczne akcje, które działają w tle. Wiele aplikacji SmartApps można kontrolować i edytować bezpośrednio z ekranu głównego lub wykonując następujące czynności:

  1. Na ekranie głównym wybierz Menu (☰)
  2. Dotknij SmartApps
  3. Wybierz aplikację SmartApp, którą chcesz kontrolować lub edytować

Usuń aplikację SmartApp

Jeśli aplikacja SmartApp nie działa zgodnie z oczekiwaniami lub nie jest już potrzebna, można ją usunąć z aplikacji SmartThings. Aby usunąć SmartApp, wykonaj następujące kroki:

  1. Na ekranie głównym wybierz Menu (☰) i dotknij SmartApps.
  2. Wybierz Więcej opcji (⋮) i dotknij Usuń.
  3. Wybierz Minus (-)  obok żądanej aplikacji SmartApp.
  4. Stuknij Usuń, aby potwierdzić.
Więcej informacji tutaj.

8 myśli w temacie “Niestandardowa SmartApps w aplikacji SmartThings

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s