Philips Hue Bloom – malutka lampa na Twoją szafkę nocną

Lampa stołowa czy inaczej biurkowa służy do oświetlenia pomieszczenia rozproszonym światłem – to doskonały sposób na zaakcentowanie określonych mebli lub innych elementów dekoracyjnych. Dzięki zasilaniu sieciowemu można ją bez problemu przemieszczać i ustawiać tam, gdzie dostępne jest gniazdko elektryczne. Ustaw ją na szafce na telewizor, biurku lub pod ulubionym obrazem. Można ją umieścić w widocznym miejscu lub w ukryciu, a dzięki przemyślanemu wzornictwu idealnie dopasuje się do każdego wnętrza.

Odpowiednie światło towarzyszy nam cały czas warto więc aby wykreowało imponujący efekt na nas i naszych gościach. Jednym z takich urządzeń jest kolorowa lampa LED. Zapraszamy do recenzji Philips Hue Bloom od doskonałego producenta oświetlenia firmy Philips Hue.

Łatwo twórz nastrój w każdym pomieszczeniu domu dzięki niekonwencjonalnemu i kompaktowemu rozwiązaniu Philips Hue Bloom. Możesz go używać jako samodzielnej lampy lub dodać do istniejącego systemu Hue jako światło akcentujące — wystarczy tylko podłączyć urządzenie do prądu. Dodaj mostek Hue Bridge, aby uzyskać dostęp do pełnej gamy funkcji.

Opis

Philips Hue Bloom znajduje się w kolekcji Hue White and color ambiance, gdzie mamy pełną swobodę sterowania emitowanym światłem. Mamy dostęp do 16 milionów kolorów, zmienną barwę światła od zimnej do ciepłej i możliwość ściemniania w zakrsie 0 – 100%. Wytwarza maksymalny strumień światła o wartości 500 lm, przy 4000 K. Maksymalny okres eksploatacji to aż 25 000 godzin. Komunikacja odbywa się po protokole Zigbee z pomocą mostka Philips Hue Bridge – współpraca została opisana szerzej tutaj. Lampa w porównaniu do Philips Hue GO nie posiada akumulatora i jest mniejsza, ma wymiary 10,1 cm wysokość, 12,6 cm długość oraz 12,9 cm szerokość. Waga to tylko 0,452 kg, mamy tutaj klasyfikację szczelności IP20. Całość posiada ciekawy kształt w kolorze białym. Spoglądając na lampę, odnajdujemy industrialny styl wnętrz.

 • Plusy
  • Ilość i intensywność kolorów
  • Długa żywotność lampy
  • Czas reakcji
  • Przetwarzanie lokalne
 • Minusy
  • Bardzo mała
  • Dziwne umiejscowienie wychodzenia kabla zasilania

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu sterowania urządzeniem mamy możliwość włączenia/wyłączenia lampy Philips Hue Bloom, a poniżej możliwość ustawienia minutnika. Następnie mamy możliwość ustawienia dowolnego koloru z palety barw RGB, jak i pięć ostatnio używanych kolorów oraz sześć sugestii. Kolejna belka umożliwia ustawienie ściemniacza od 1 do 100%. Pod ściemniaczem posiadamy również pięć kół, będących przyciskami ustawiającymi ściemniacz na kolejno od lewej 10%, 30%, 50%, 70% oraz 90% jasności. Ostatnia opcja pozwala na ustawienie temperatury światła w zakresie 2200 K – 6500 K. Poniżej suwaka znajdziemy pięć kół, będących przyciskami ustawiającymi konkretną barwę temperatury, kolejno od lewej to 2450 K, 3340 K, 4255 K, 5155 K oraz 6050 K. Na dole znajdziemy sekcję panelu „Procedury” znajdziemy tutaj szybkie procedury: włączenia i wyłączenia urządzenia o danej porze dnia oraz listę procedur gdzie używana jest lampa. Panel „Historii” nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań lampy. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, ikony, lokalizacjipomieszczenia oraz możliwość dodania do panelu „Ulubione”.

Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, przy posiadaniu mostka Philips Hue, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia. Przy braku mostka i sterowaniu poprzez Bluetooth, lampa korzysta z przetwarzania w chmurze.

Tworzenie procedur (dawniej automatyzacje) „Jeśli … to Wtedy” musimy podzielić na dwa etapy, ponieważ znacznie różnią się dostępne opcje. W pierwszej możliwości „Jeśli” urządzenie pozwala na wybranie opcji „Włączono lub wyłączono”, czyli zmiana stanu bądź „Włączone” i „Wyłączone”. Poniżej mamy wartość ściemniacza i temperatury kolorów z zakresu 2200 – 6500 K. Możemy ustawić również zakres tych wartości. Dodatkowo mamy opcję, jak długo zachowany powinien być stan przed uruchomieniem procedury oraz czy ma być to warunek wstępny. W drugiej możliwości „Wtedy” lampa pozwala na dużo więcej, mamy pełną kontrolę opcji przydatnych w tworzeniu np. scenerii. I tak mamy ponownie opcje „Włączono lub wyłączono” oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Ustawienie jednego z 16 milionów kolorów oraz jasności lampy w zakresie 1 – 100%. Akcję uruchomienia lampy możemy opóźnić o dowolny czas, jak i wyłączyć ją automatycznie po ustalonym czasie.

Instalacja

Posiadamy dwie możliwości dodania urządzeń Philips Hue do ekosystemu SmartThings. Pierwsza dotyczy użytkowników nieposiadających centrali SmartThings, tym samym łącząc lampy poprzez serwer. Pełna instrukcja instalacji poprzez chmurę znajduje się tutaj.

Jeśli posiadamy mostek Hue i kompatybilną centralę SmartThings możemy przejść do właściwej instalacji. W pierwszej kolejności musimy połączyć nową lampę z mostkiem i dodać do aplikacji Hue. W tym celu musimy pobrać aplikację z Google Store bądź AppStore (iOS 12.0 lub nowszy). Po zainstalowaniu aplikacji uruchamiamy ją. Aby wyszukać nowe urządzenia, musimy przejść do Ustawienia aplikacji, klikamy w prawym dolny róg ekranu. Z dostępnych opcji, kliknij Światła, następnie plus ( + ) znajdujący się w prawym górnym rogu. Należy upewnić się, że lampa podłączona jest do zasilania. Możemy ją dodać poprzez wpisanie numeru seryjnego (znajduje się on na urządzeniu) lub poprzez wyszukanie, klikamy Wyszukaj. Po chwili zostanie ona wykryta, nadajemy jej nazwę i kończmy instalację, klikając Zapisz. Następnie umieszczamy lampę w konkretnym pokoju w aplikacji Hue, w tym celu przeciągnij ją do wybranego pokoju, klikamy Gotowe. Wyświetli się komunikat, że światło jest gotowe do użycia.

Po dodaniu lampy Bloom w aplikacji Philips Hue, możemy przystąpić do dodania ich do ekosystemu SmartThings. Przechodzimy do aplikacji SmartThings, na ekranie głównym aplikacji, klikamy plus ( + ) znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu, kolejno Dodaj urządzenie, przesuwamy w dół do sekcji marek Wybór z listy urządzeń i Według marki, znajdujemy markę Philips Hue, a później Oświetlenie. I dodanie poprzez Philips Hue with SmartThings Hub, klikamy Rozpoczęcie, uruchamiając proces konfiguracji. Wybieramy centralępokój dla nowego urządzenia. Po chwili zostanie odnaleziona lampa i dodana do inteligentnego domu. Możemy zmienić nazwę urządzenia, jego ikonę lub dodać do panelu „Ulubione”. Zatwierdzamy zmiany wybierając Zapisz. Kończymy proces instalacji, klikając Gotowe. Lampa Bloom pokaże się w wybranym pokoju.

Usunięcie z ekosystemu SmartThings

Aby usunąć lampę Bloom z ekosystemu SmartThings, należy wejść w główny panel sterowania urządzenia. Kliknąć Więcej opcji ( ⋮ ) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Edytuj. W panelu edycji, stuknij Usuń urządzenie. Następnie potwierdzamy operację, wybierając Usuń. Pamiętaj, że usunięcie z aplikacji skutkuje również wyczyszczeniem urządzenia z wszelkich przypisanych procedur i scen.

Usunięcie w aplikacji Hue

Aby uniknąć ponownego wyszukania urządzenia przez aplikację SmartThings, należy również usunąć lampę z aplikacji Philips Hue. W tym celu otwieramy aplikację Hue, przechodzimy do ustawień (prawy dolny róg), następnie klikamy Światła. Z wyświetlonej listy wyszukujemy lampę Hue Bloom 1. Aby upewnić się, że usuwamy odpowiednie światło możemy kliknąć nazwę, a lampa mrugnie nam światłem. Kontynuując usuwanie, klikamy na dole ekranu Usuń. i potwierdzamy stukając Usuń światło.

Jak możecie zauważyć w ustawieniach lampy w aplikacji Hue, dodatkowo możemy ustawić zachowanie po włączeniu zasilania, mamy do dyspozycji: domyślne, ostatnio używana barwa i jasność lub pozostawienie zgaszonego światła.

Gdzie zakupić ?

Philips Hue Bloom dostępna jest w białej bądź czarnej wersji kolorystycznej. Produkt jest szeroko dostępny na polskim rynku w cenie ok. 350 PLN. Zawartość pudełka to lampa Bloom, adapter z kablem zasilającym oraz instrukcja obsługi w języku angielskim. Producent zapewnia 2 lata gwarancji. Stronę produktu autorstwa producenta zajdziemy tutaj.

Instrukcja obsługi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s