„Członkowie” – dodawanie i konfiguracja

Dzisiaj przyjrzymy się jednej z funkcjonalności w aplikacji SmartThings. Będą to członkowie, bo przecież bardzo często dzielimy nasz dom z innymi domownikami. Inteligentny dom też musi być dostosowany do nich. Skonfigurowanie tej funkcjonalności pozwoli na wykorzystanie w procedurach ich lokalizacji.

 • [Aktualizacja 1]: W czerwcu 2021 zaktualizowano design aplikacji, informowaliśmy o tym tutaj. Wpis został zaktualizowany o nowy layout.

W aplikacji jest możliwość dodawania innych członków systemu (domowników). Aby przejść do tej funkcji, należy w lewym górnym rogu ekranu, kliknąć Ikonę Domu, a następnie Zarządzanie lokalizacjami. Z dostępnych opcji wybieramy Członkowie. W stworzonym inteligentnym domu istnieje już trzech domowników: jeden jako właściciel, i dwóch członków (cenzura wrażliwych informacji). Dzięki dodaniu członków i odpowiednim zezwoleniom na dostęp do lokalizacji można tworzyć procedury ze względu na pobyt bądź opuszczanie przez nich lokalizacji domu.

Istnieją dwie możliwości dodania członków. Z okna Zarządzanie lokalizacjami, po kliknięciu opcji Zaproś członka lub na ekranie głównym aplikacji wybrać Dodaj ( + ), następnie Członek rodziny.

Pojawią się dwie możliwości jego dodania: pierwsza przez konto Samsung account, tutaj domownik musi podać i wprowadzić identyfikator konta. Druga opcja, zdecydowanie łatwiejsza, opiera się o poproszenie osoby dodawanej o zeskanowanie kodu QR w swojej aplikacji SmartThings zainstalowanej na smartfonie. Powyżej przedstawiam screeny z możliwościami dodawania. Ze względów bezpieczeństwa kod QR systemu został zamazany.

Poniżej przykład procedury opartej na lokalizacji domownika.

Przykład automatyzacji opartej o lokalizację członka.

Uprawnienia członka

Członkowie mają prawie takie same uprawnienia do przeglądania i kontrolowania lokalizacji oraz powiązanych urządzeń i automatyzacji. Lecz są pewne wyjątki:

 • Członkowie nie mogą dodawać ani usuwać członków
 • Członkowie nie mogą usunąć lokalizacji. Mogą jedynie opuścić Lokalizację i zrezygnować z dostępu
 • Członkowie nie mogą usuwać urządzeń dodanych przez właściciela lub innych członków. Oni mogą usunąć urządzenia, które dodaje się do lokalizacji z konta

Usunięcie członka z lokalizacji

Tylko właściciel lokalizacji może usuwać członków z lokalizacji. Członkowie mogą tylko samodzielnie opuścić Lokalizację. Ze względów bezpieczeństwa, członkowie nie mogą usunąć lokalizacji ze SmartThings.

Jeśli jesteś właścicielem lokalizacji i chcesz usunąć użytkownika, przejdź do aplikacji SmartThings i otwórz ją.

 1. Z ekranu głównego i wybierz Ikonę Domu,
 2. Następnie wybierz lokalizację,
 3. Stuknij Członkowie i wybierz więcej opcji ( ⋮ ),
 4. Wybierz Usuń członków, wybierz użytkownika (ów) , a następnie wybierz Usuń.

Jeśli jesteś członkiem lokalizacji i chcesz się usunąć, przejdź do aplikacji SmartThings i otwórz ją.

 1. Z ekranu głównego i wybierz Ikonę Domu,
 2. Następnie wybierz lokalizację,
 3. Stuknij Zarządzaj lokalizacją i wybierz Opuść lokalizację
 4. Dotknij opcji Opuść, aby potwierdzić.

18 myśli w temacie “„Członkowie” – dodawanie i konfiguracja

  1. Zgadza się, obecnie jesteśmy na etapie aktualizowania kolejnych wpisów o nowy design aplikacji. Prosimy o cierpliwość, dość dużo z nich wymaga korekty 😅

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s